بازماندگان شهداي خدمت سيل گُميشان به سفر حج مي روند

گرگان - ايرنا - در پي درخواست فرماندار گميشان و موافقت سازمان حج و زيارت ؛ بازماندگان شهداي خدمت حادثه واژگوني قايق امدادگران در سيل اين شهرستان در صورت پرداخت هزينه خارج از نوبت به سفر حج اعزام مي شوند.

مدير حج و زيارت گلستان با تاييد اين مطلب به خبرنگار ايرنا گفت: فرماندار گُميشان در سفر رييس سازمان حج و زيارت به اين شهرستان درخواست اختصاص سهميه خارج از نوبت اعزام به سفر حج را براي بازماندگان امدادگران ارائه داده بود كه با آن موافقت شد.
به گفته سيد علي ميرقاسم پور؛ اين موضوع طبق توافق نامه بين سازمان حج و زيارت و بنياد شهيد و امور ايثارگران به احتمال زياد براي سال آينده اجرايي خواهد شد.
به گزارش ايرنا؛ شامگاه ششم فروردين 98 قايق حامل نيروهاي مردمي كه براي جلوگيري از نفوذ سيلاب به شهر گميشان تلاش مي‌كردند، واژگون شد كه بر اثر آن شش نفر از جهادگران شيعه و سني به نام هاي تاج قبلي جهاني، بهزاد تاتاري، احمد عبدالحسيني، نازمحمد خالدي، عبدالعظيم نياني و سليم صوفياني جان خود را تقديم هم نوع كردند.
مدير حج و زيارت گلستان همچنين به ديگر فعاليت هاي اين اداره براي خدمت رساني به سيل زدگان استان اشاره كرد و افزود: كاركنان و كارگزاران زير مجموعه از سوم تا 17 فروردين 98 با تهيه، پخت و توزيع 1500 پرس غذاي گرم با ديگر نيكوكاران تشريك مساعي داشتند.
مير قاسم پور با بيان اينكه سه كاميونت آب بسته بندي، 500 جفت چكمه و 50 بادگير نيز ميان سيل زدگان گلستان توزيع شد، گفت: اكنون تهيه و توزيع هزار بسته نيازمندي اوليه سيل زدگان از جمله پتو، اقلام بهداشتي، حبوبات و غيره با همكاري كارگزاران سراسر كشور در دست تهيه است كه در روزهاي آينده ميان سيل زدگان توزيع مي شود.
6204/2729