۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
کد خبر 83284552
۰ نفر
فیلم ایرو (اینجا) در پكن اكران شد

پكن- ایرنا- در ادامه اكران فیلم های ایرانی در حاشیه نهمین جشنواره بین المللی فیلم پكن، عصر امروز جمعه فیلم 'ایرو' (اینجا) ساخته 'هادی محقق' در پایتخت چین نمایش داده شد.

به گزارش ایرنا پیش از این نیز فیلم های سینمایی «تهران٬ شهر عشق» ساخته 'علی جابر انصاری' و «آن سوی ابرها» آخرین ساخته 'مجید مجیدی' در حاشیه جشنواره بین المللی فیلم پكن به نمایش در آمده بودند.
همزمان با نمایش با فیلم عوامل آن از جمله رضا محقق تهیه‌كننده؛ علی شاهیده مدیر فیلمبرداری؛ حسام خلوصی، عكاس و علی‌رضا كریم‌نژاد مدیر صدابرداری این اثر در میان تماشاگران حاضر شدند و به پرسش‌های آنان پاسخ دادند.
جشنواره بین‌المللی فیلم پكن از 24 تا 31 فروردین ماه با حضور مجید مجید به عنوان داور و دو فیلم ایرانی «ایرو» (اینجا) و «تهران٬ شهر عشق» در پكن برگزار می‌شود.
در مجموع 775 فیلم از 85 كشور و منطقه جهان درخواست نامزدی جوایز «تیان تان» (كاخ آسمانی) این جشنواره را كرده اند كه از میان آن ها، 15 فیلم از جمله فیلم های «ایرو» (اینجا) و 'تهران شهر عشق' از ایران، «زمین سرگردان» از چین، «بن برگشته است» از آمریكا و «آهنگساز» تولید مشترك چین و قزاقستان به عنوان نامزد وارد بخش رقابتی جشنواره شده اند.
در مدت 9 روز برگزاری جشنواره بین المللی فیلم پكن، حدود 500 فیلم چینی و خارجی هم در سینماهای شهر پكن اكران می شوند.
موضوع اصلی این جشنواره كه برابر با هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین است «خانه و كشور» است.
جشنواره بین‌المللی فیلم پكن در سال‌های اخیر نه تنها در رده برترین جشنواره‌های فیلم آسیا قرار گرفته بلكه جزء سه جشنواره مهم بین‌المللی فیلم دنیا نیز به حساب می‌آید.
جشنواره بین‌المللی فیلم پكن از سال 2011 كار خود را آغاز كرده و با حمایت دولت چین برگزار می‌شود.
سال گذشته، دو فیلم ایرانی «تابستان داغ» ساخته ابراهیم ایرج زاد و «ملی و راه های نرفته اش» به كارگردانی تهمینه میلانی در كنار دو فیلم چینی نامزد جایزه «تیان تان» بهترین فیلم جشنواره بین المللی پكن شدند.
**آساق**1904**