بطحایی:كلاس های اضطراری در مناطق سیل زده خوزستان برپا می شود

شیراز-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به تاكید رئیس جمهوری، با ارسال كانكس و برپایی چادر در محل‌ اسكان سیل زدگان استان خوزستان برای دانش آموزان كلاس های اضطراری درس برگزار می شود.

به گزارش ایرنا سید محمد بطحایی، شامگاه پنجشنبه در حاشیه نشست با نمایندگان تشكل های صنفی فرهنگیان استان فارس در شیراز در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: در سیل اخیر حدود یك هزار و ٤٠٠ مدرسه آسیب دیده كه هم اینك عملیات مرمت آنها آغاز شده است.
وی افزود: همه این مدارس تا قبل از مهرماه 98 آماده خواهند شد و دانش آموزان می‌توانند از آن استفاده كنند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان این كه در این سیل به ٨٠ مدرسه كشور هم آسیب جدی وارد شده كه نیاز به بازسازی دارند، اظهار داشت: ساخت مجدد این مدارس نیز با همت خیران و بنیاد بركت به زودی آغاز می‌شود.
بطحایی بیان كرد: تلاش این وزراتخانه برای بازسازی سریع و ایمن مدارس است، اما در صورت آماده نشدن مدارس تا سال تحصیلی جدید، فضا‌های موقت در چند ماه نخست سال تحصیلی در اختیار استان‌های سیل زده قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: در چهار استان گلستان، مازندران، لرستان و فارس هم كه در سیل اخیر متحل خسارت شده اند، با همت اداره‌های كل آموزش و پرورش، برابر زمان بندی تعیین شده، كلاس‌های درس مدارس شروع شده است.
7375 /6118