نماینده معاون اول رییس جمهوری از مناطق سیلزده مازندران بازدید كرد

ساری- ایرنا - معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری امروز جمعه از مناطق سیلزده شهرستان سوادكوه و سوادكوه شمالی در استان مازندران بازدید كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دكتر سعید شیركوند در این بازدید كه توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران همراهی می شد ، از نزدیك در جریان خسارت های ناشی از سیل و سیلاب اواخر اسفند ماه سال 97 و اوایل فروردین ماه سال 98 و چگونگی خدمات رسانی به سیل زدگان قرار گرفت .
نماینده معاون اول رییس جمهوری ضمن این كه دستورات لازم را برای تسریع در بازسازی مناطق سیلزده صادر كرد ، فرایند ارائه خدمات و بازگشت سیل زدگان به زندگی عادی را مطلوب توصیف كرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران هم در این بازدید به خسارت های بارندگی شدید و طغیان رودخانه ' تلار ' در 12 فروردین ماه و جاری شدن سیلاب در منطقه سوادكوه اشاره كرد و گفت كه بیشترین خسارت سیلاب در این منطقه به ساكنان حاشیه رودخانه تلار در شهرهای زیراب ، پل سفید و شیرگاه وارد شد.
مهدی رازجویان میزان خسارت وارد شده به بخش های مختلف زیربنایی و كشاورزی در سیلاب 12 فروردین ماه را بیش از 323 میلیارد تومان برآورد كرد و و افزود : در سیل و سیلاب مرحله اول هم كه 27 اسفند ماه سال گذشته رخ داد بیش از یكهزار و 300 میلیارد تومان به بخش های كشاورزی، زیر ساختی و منازل مسكونی در 12 شهرستان خسارت وارد آمد.
وی گفت : به دلیل اخطاریه هواشناسی و استقرار ادوات در مكان های سیل خیز در شهرستان های بهنمیر و سیمرغ ، از ورود سیلاب ناشی از طغیان رودخانه تلار در 12 فروردین به این مناطق جلوگیری شد.
رازجویان با بیان اینكه خسارت سیل دوم در بخش های معیشتی و مسكونی 19 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است، افزود : بقیه خسارت ها مربوط به حوزه های كشاورزی، دام ، طیور و تاسیسات بوده است.
وی در خصوص رانش زمین محور اصلی مقابل شهرك فرهنگیان در شهر پل سفید از شهرستان سوادكوه هم گفت : بعد از رانش زمین شركت زیرساخت، پیمانكارانی را برای دیوارسازی در حاشیه رودخانه تلار و ذیل شهرك فرهنگیان در نظر گرفت كه هم اكنون كار در حال انجام است.
وی بیان كرد : با تلاش شركت زیرساخت، زیردست جاده تثبیت شد و ساخت دیواره حفاظتی مناسب و پایدار پایین جاده در ضلع غربی به طول 250 متر در حال انجام است.
معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینكه بارندگی شدید همراه با طغیان به سردهنه های رودخانه تلار در شهر زیراب از شهرستان سوادكوه هم خسارت وارد كرد ، گفت: با هماهنگی های صورت گرفته توسط آب منطقه ای و استقرار ادوات در حاشیه رودخانه تلار، افراد در حال احداث ساخت دیواره حفاظتی رودخانه تلار هستند تا از خسارت های بعدی جلوگیری شود.
6990/1654