۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
کد خبر 83284416
۰ نفر
رئیس جمهوری احتمالا فردا به ایلام می آید

ایلام - ایرنا-استاندار ایلام احتمال داد : به منظور بازدید از یكی از مناطق سیل‌زده استان فردا رئیس جمهوری به ایلام سفر كند.

قاسم سلیمانی‌ دشتكی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز ایلام اظهار داشت: در صورت تحقق سفر و بازدید فردا - شنبه - حجت الاسلام والمسلمین سید حسن روحانی از مناطق سیل زده غرب كشور ،بازدید از یكی از مناطق سیل‌زده استان ایلام نیز در برنامه قرار دارد.
وی در عین حال یاد آوری كرد : حضور و سفر رسمی و اصلی رئیس جمهوری به استان ایلام برای پایان ماه مبارك رمضان سال‌ جاری تعیین شده است.
استاندار ایلام تصریح كرد: افتتاح و كلنگ‌زنی پروژه‌های مهم نفت، پتروشیمی دره‌شهر، اكتشافات نفت دهلران، خط ریلی استان و راه‌های مهم از جمله برنامه‌های سفر رسمی رئیس جمهور به استان است.
سلیمانی دشتكی اطمینان داد : حضور مقامات ارشد كشوری در استان به منظور بازدید از مناطق سیل‌زده سبب تسریع در سازندگی این مناطق می شود.- استاندار ایلام با اشاره به تسریع در كار بازسازی مناطق سیل زده استان، گفت: دستور و تدابیر لازم برای تسریع در روند و ساماندهی به وضعیت افراد سیل زده صادر شده است.
به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتكی روز چهارشنبه در نشست ستاد بازسازی و بازتوانی مناطق سیل زده استان اظهار داشت: خسارت های وارده سیل به استان جمع بندی و به مسئولان ذیربط اعلام شده است كه برای بازسازی این مناطق منابع جاری و عمرانی اختصاص می یابد.
وی میزان خسارت وارده به استان را نزدیك به 12 هزار میلیارد ریال اعلام كرد و افزود: در دستور العمل جدید دولت میزان دقیق خسارت ها اعلام خواهد شد كه به ازای هر واحد و زمینی كه آسیب دیده است چه میزان خسارت پرداخت شود.
بارش های سیل آسا ی ایام نوروز امسال در برخی نقاط استان ایلام خسارت های زیادی به بار آورد.
در عین حال مدیریت پیشگیرانه مردم و ستاد بحران موجب شد ایلام باوجود بارش بیشتر و توپوگرافی مستعد سیل كمتر از استان های همجوار از این عارضه طبیعی تلفات و خسارت متحمل شود.
6034