داده ها و اطلاعات علوم آزمايشگاهي در حوزه سلامت جايگزيني ندارد

تهران- ايرنا- وزير بهداشت، درمان و آموزش بزشكي در پيامي به مناسبت روز علوم آزمايشگاهي تاكيد كرد: داده ها و اطلاعات علوم آزمايشگاهي در حوزه سلامت جايگزيني ندارد و هرگونه اعتلاي علوم پزشكي و سلامت مستلزم پيوستگي و هم افزايي علوم پايه و باليني است.

به گزارش روز جمعه ايرنا از پايگاه اطلاع رساني وزارت بهداشت، «سعيد نمكي» در اين پيام به مناسبت روز علوم آزمايشگاهي نوشت: سي‌ام فروردين ماه، زاد روز حكيم جرجاني فرصتي ارزشمند براي تجديد قدرداني از زحمات و خدمات جامعه بزرگ آزمايشگاهيان كشور است، چه آنهايي كه در ميدان ارائه خدمات باليني حاضرند و چه عزيزاني كه عرصه آموزش و پژوهش در علوم پايه پزشكي و آزمايشگاهي را انتخاب كرده اند.
وي ادامه داد: در جهان امروز، داده ها و اطلاعات علوم آزمايشگاهي در حوزه سلامت، جايگزيني ندارد و هرگونه اعتلاي علوم پزشكي و سلامت، مستلزم پيوستگي و هم افزايي علوم پايه و باليني است.
وزير بهداشت خاطرنشان كرد: در اين راستا لازم است به زحمات و دشواري هاي كارشناسان و متخصصين علوم آزمايشگاهي براي توليد و دسترسي به داده هاي سلامت، رعايت استانداردهاي استخراج و توليد و از همه مهمتر، ريسك و تهديدات احتمالي شغلي اشاره كرد.
نمكي در اين پيام ضمن گرامي داشت اين مناسبت، روز علوم آزمايشگاهي را به اساتيد، كارشناسان و دانشجويان علوم آزمايشگاهي در سراسر كشور تبريك گفت و تلاش هاي آنها را ارج نهاد.
وي ابراز اميدواري كرد: اين روز، آغازي براي بهبود همه جانبه علوم آزمايشگاهي و توفيق خدمت روزافزون براي اين گروه از همكاران باشد.
اجتمام*9482** 1336