مبارزه با فساد و رفع بيكاري مورد اهتمام مسئولان باشد

رشت - ايرنا - نماينده ولي فقيه در گيلان و امام جمعه رشت تاكيد كرد: مسئولان در برنامه ريزي هاي خويش، مبارزه با فساد ، ساماندهي گراني و رفع بيكاري را بيشتر از قبل مورد توجه و اهتمام قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، آيت الله رسول فلاحتي درخطبه هاي اين هفته آئين عبادي سياسي نماز جمعه رشت افزود: در زمينه رفع معضل بيكاري كه امروز بزرگترين مشكل جامعه است كم كاري شده و اميدواريم دولت تدبير و اميد در مدت باقيمانده براي رفع اين معضل تلاش كند.
وي با اشاره به گران شدن قيمت برنج اظهار داشت : متاسفانه ميدان در دست واسطه هاست و امروز گراني از سكه و ارز به مواد اوليه زندگي رسيده كه موجب ايجاد نارضايتي بين مردم شده است.
امام جمعه رشت با اشاره به در پيش بودن هفته كار و كارگر ، كارگران را از اقشار سخت كوش جامعه دانست كه بخش عظيمي از آبادي جامعه به دستان پر تلاش آنان انجام مي شود اما با اين همه مورد بي مهري و كم توجهي قرار دارند.
خطيب جمعه رشت با اشاره به بحران سيل در كشور گفت : مردم و نيروهاي مسلح در ياري و كمك رساني به سيل زدگان افتخار آفريدند.
آيت الله فلاحتي افزود: دولت در تنظيم بودجه 98 بخش هايي را براي ترميم درياچه اروميه، مبارزه با ريزگردها ، ترميم تالاب ها و ...اختصاص داد كه امروز با بارش هاي اخير اين مشكلات مرتفع شده و بهتر است اين بودجه ها براي كمك به سيل زدگان اختصاص يابد.
وي در ادامه سخنانش در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه رشت، بخشي از امنيت داخلي و بيروني را مديون تلاش هاي سربازان گمنام امام زمان(عج) دانست و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اميد همه مستضعفان جهان و خاري در چشم مستكبران عالم است.
وي ادامه داد: خوي تجاوزگري آمريكا در اين چند دهه زياد شده و اميدواريم بزودي شاهد افول قدرت پوشالي امريكا باشيم .
آيت الله فلاحتي با اشاره به در پيش بودن جشن نيمه شعبان گفت : امروز وظيفه داريم به مقدمه سازي براي ظهور بپردازيم اما نه بر اساس نظر نابخردان؛ بلكه وظيفه داريم تا ظهور حضرتش با ظلم مبارزه كنيم تا امام زمان (عج) ظهور كند.
خطيب جمعه رشت همچنين در خاتمه سخنانش؛ با اشاره به ويژگي هاي منحصر به فرد تربيت اسلامي و تاكيد بر خود صيانتي از خانواده ها خواست در پرورش نسل نو، تربيت اسلامي و شيوه هاي زندگي سالم و به دور از گناه را مورد توجه قرار دهند.
1881/2007