حناچی:شهرداری تهران آماده همكاری در پروژه های شهری بغداد است

بغداد - ایرنا - 'پیروز حناچی' شهردار تهران در دیدار با 'سید عمار حكیم' بر آمادگی شهرداری این شهر برای همكاری در اجرای پروژه های شهری بغداد تاكید كرد.

به گزارش ایرنا، پیروز حناچی شهردار تهران روز جمعه در بغداد با سید عمار حكیم رهبر جریان حكمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق دیدار و گفتگو كرد.
حناچی در این دیدار با تشریح توانمندی های شهرداری تهران و شركت های ایرانی در اجرای پروژه های بزرگ شهری، بر آمادگی كامل در مشاركت و همكاری در طرح های مشابه در بغداد تاكید كرد.
شهردار تهران در این زمینه بویژه به طرح های خطوط مترو، گسترش فضای سبز شهری، مدیریت پسماند و مرمت آثار تاریخی اشاره كرد كه شركت های ایرانی با دانش و تجربیات فراوان، آماده همكاری در این زمینه با عراق و از جمله در بغداد هستند.
'شهربانو امانی' عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت شورای پنجم در زمینه های مختلف شهری و اجتماعی از جمله امور زنان ارائه كرد كه مورد استقبال عمار حكیم قرار گرفت.
سید عمار حكیم نیز در این دیدار با تقدیر از پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف، از گسترش همكاری ها میان دو كشور از جمله در اجرای پروژه های شهری استقبال كرد.
شهردار تهران و هیات همراه چهارشنبه شب به دعوت رسمی 'ذكری علوش' همتای بغدادی خود برای گسترش همكاری ها بین بغداد و تهران به پایتخت عراق سفر كرده است.
وی روز پنجشنبه در نخستین روز سفر خود به بغداد علاوه بر شهردار این شهر، جداگانه با استاندار، رئیس و اعضای شورای استان بغداد نیز دیدار و گفتگو كرد.
حناچی در این دیدارها پیشنهاداتی در خصوص همكاری در حوزه های مختلف شهری ارائه كرد كه مورد استقبال طرف های عراقی قرار گرفت و مقرر شد در دیدارهای بعدی از جمله سفر آتی شهردار بغداد به تهران و نیز كمیسیون مشترك دو كشور پیگیری و تكمیل شود.
خاورم*2**380*