10 راس گوسفند در تكاب بر اثر ريزش محل نگهداري دام تلف شد

مهاباد - ايرنا - دبير شوراي هماهنگي مديريت بحران تكاب گفت: صبح امروز /جمعه/ بر اثر فروريختن سقف و ديوار يك باب محل نگهداري دام در روستاي «حاجي بابا سفلي» بخش مركزي اين شهرستان 10 راس گوسفند تلف شد.

حبيب الله شيوخي روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين مكان نگهداري دام فرسوده و خشتي بوده كه بر اثر بارش هاي شديد برف و باران مقاومت خود را از دست داده و تخريب شده است.
وي بيان كرد: با تخريب اين مكان دامي و تلف شدن گوسفندان بيش از 600 ميليون ريال خسارت به اين دامداري وارد شد.
دبير شوراي هماهنگي مديريت بحران تكاب گفت: در يك ماه گذشته اماكن دامي و انبارهاي علوفه قديمي و خشتي بر اثر بارش برف و باران در مناطق مختلف از جمله روستاها تخريب شده اما تاكنون موجب تلف شدن دام نشده بود.
شيوخي افزود: روستاييان و دامداران، دام ها و احشام خود را در اماكن ايمن و مقاوم نگهداري و براي جلوگيري از خسارت، اماكن دامي و انبارهاي علوفه فرسوده و قديمي را تخليه كنند.
وي بيان كرد: دامداران و كشاورزان براي بهسازي و مقاوم سازي اماكن دامي و انبارهاي علوفه خود اقدام كرده و از تسهيلات جهاد كشاورزي بهره مند شوند.
به گزارش ايرنا تكاب در منطقه اي كوهستاني و سردسير در جنوب آذربايجان غربي واقع شده و ساكنان 100 روستاي اين شهرستان از طريق كشاورزي و دامداري امرار معاش مي كنند؛ بيش از سيصد هزار راس دام سبك و سنگين در اين شهرستان نگهداري مي شود.
7514/6185/2093