راه عزت و بزرگي ملت، ايستادگي در برابر استكبار است

گنبدكاووس - ايرنا - امام جمعه شهرستان گنبدكاووس درشرق گلستان گفت: راه عزت و بزرگي ملت ايران، ايستادگي، مقاومت و جهاد در برابر دشمنان و استكبار جهاني است كه از اين راه نيز تاكنون نتيجه گرفته است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين محمود ترابي در خطبه هاي نمازجمعه مردم گنبدكاووس افزود: امروز ايران اسلامي به عنوان محور و الگوي مقاومت در بين كشورهاي منطقه شناخته مي شود.
وي با استناد به سخنان چند روز پيش رهبر انقلاب درجمع قاريان قرآن و نيز سخنان معظم له درجمع فرماندهان ارتش، اضافه كرد: با اين حال، ملت ايران به گفته رهبري انقلاب، جنگ طلب نيست اما مقابل زورگويان مي ايستد.
حجت الاسلام ترابي ادامه داد: ايستادگي و مقاومت در برابر دشمنان اسلام و درصورت نياز جهاد با آنان، نص صريح قرآن است و نبايستي در برابر استكبار جهاني كه به فرموده رهبري انقلاب، رو به افول و زوال هستند، كوتاه آمده و خود را خوار و ذليل كنيم.
وي با تاكيد برضرورت همراهي و پيروي همه آحاد جامعه از منويات رهبري انقلاب، تصريح كرد: گروه هاي مختلف مردم، دولتمردان و نهادهاي برآمده از انقلاب، همگي همراه انقلاب و رهبري هستند.
امام جمعه گنبدكاووس در ادامه گفت: در حادثه سخت سيل امسال در برخي استان هاي كشور از جمله گلستان نيز شاهد بروز و ظهور ظاهر و باطن گروه هاي مختلف مردم و ابراز محبت به حادثه ديدگان و ياري رساني به آنان بوديم.
حجت الاسلام ترابي همچنين باتبريك 29 فروردين روز ارتش جمهوري اسلامي به صحنه زيباي كمك سرهنگ ارتش براي سوار شدن حادثه ديدگان به ماشين اشاره كرد و افزود: اين صحنه زيبا كه رهبري انقلاب نيز به آن اشاره كرد، نماد عملي ايثار و فداكاري نيروهاي مسلح در خدمت به مردم بود.
وي از مردم ايران اسلامي و گنبدكاووس براي برگزاري راهپيمايي حمايتي از سپاه پاسداران در روز جمعه هفته گذشته، قدرداني كرد و گفت: مجموعه حوادث ابتداي امسال از حادثه سيل گرفته تا اقدام جاهلانه رييس جمهوري آمريكا در تروريست ناميدن سپاه، همگي سبب تقويت وحدت و انسجام ملي گروه هاي مختلف مردم شد.
حجت الاسلام ترابي همچنين با تبريك ولادت با سعادت حضرت مهدي (عج) و با تاكيد برضرورت برگزاري باشكوه جشن نيمه شعبان تاكيد كرد.
شهرستان گنبدكاووس با 350 هزار نفر جمعيت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860