۳۰ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۹
کد خبر: 83284255
۰ نفر
وزیر اطلاعات: 290 جاسوس سیا شناسایی شدند

تهران - ایرنا - وزیر اطلاعات از شناسایی 290 جاسوس سازمان اطلاعات مركزی آمریكا در كشورهای مختلف از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد و گفت: نیروهای سیا در این كشورها شناسایی و دستگیر شدند و ارتباط این سازمان اطلاعاتی با منابع خود به هم ریخت به گونه ای كه در آمریكا كمیته شكست تشكیل شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «سید محمود علوی» پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران كه در دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع نمازگزاران در سخنانی به مناسبت روز سربازان گمنام امام زمان (عج) به تشریح اقدامات اطلاعاتی و امنیتی این وزارتخانه پرداخت.
وی اظهارداشت: وزارت اطلاعات در عرصه ضد جاسوسی راهبرد خود را از ضد جاسوسی پدافندی به ضدجاسوسی آفندی و تهاجمی تغییر داده و در مصاف با سرویس های اطلاعاتی بیگانه و دشمن ضربه های كاری را بر آنها وارد كرده است.
وی به مصاحبه اخیرا یاهو نیوز با ۱۱ نفر از صاحب نظران امنیتی آمریكا اشاره كرد و افزود: اغلب مصاحبه شونده ها در این مصاحبه از ذكر نام خود خودداری كردند – یكی از آنها كه نام خود را ذكر كرد «اروین مك لو» تحلیلگر امنیت ملی آمریكا بود كه گفت این موضوع (شناسایی 290 جاسوس سیا در كشورهای مختلف) یكی از فاجعه آمیز ترین شكست های بعد از ۱۱ سپتامبر است.
وی خاطرنشان كرد: یكی دیگر از مقامات سیا كه نخواست نامش فاش شود می گوید زمانی كه این ساز و كار منابع ما شروع به از هم پاشیدن كرد این سوال به وجود آمد كه آیا خانه پوشالی ساخته بودیم و یكی دیگر از مقامات سیا گفت زمانی كه این اتفاق افتاد گویا هیچ مسئله ای دیگر برای سیا وجود نداشت، وقتی سوخت و سوزهایی به این شكل در یك سیستم اطلاعاتی و جاسوسی رخ می‌دهد همه چیز در آنجا بسیار بد و تاریك پیش می رود.
وزیر اطلاعات با یادآوری این كه ضربه به گونه ای بود كه خود آمریكایی‌ها از آن به عنوان افتضاح اطلاعاتی یاد كردند، گفت: در آینده ای نزدیك جزئیاتی از این حماسه اطلاعاتی در مصاف با سیا از طریق رسانه ملی و دیگر رسانه ها در اختیار مردم قرار می گیرد.
علوی تصریح كرد: مشابه همین ضربه به سرویس سرویس ام آی 6 انگلیس وارد شد كه اطلاعات آن هم در آینده نزدیك و در موقع مناسب به استحضار مردم می رسد.
وی خطاب به مردم ایران ادامه داد: فرزندان شما در وزارت اطلاعات سلطه خود را تا اعماق رژیم اشغالگر قدس گسترش دادند كه صدای این رژیم در آمد؛ برخی از افراد كابینه آنها جلب همكاری وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی شدند.
وزیر اطلاعات افزود: در یكی از این اقدامات ضد جاسوسی شركتی را كه در یكی از مراكز حساس قطعات معیوب را تزریق می كرد - كه اگر كشف نمی شد و آن مركز راه‌اندازی می‌شد سر از فاجعه بشری در می‌آورد - ضد جاسوسی وزارت اطلاعات موفق به كشف این مجموعه و خنثی كردن آن و شناسایی قطعات معیوب شد.
وی تصریح كرد: دستاورد های مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات در عرصه‌های مختلف حماسه‌هایی را رقم زده كه بیان گوشه ای از آن در این فرصت كوتاه ممكن نیست و تنها اشاره ای به این دستاورد می كنم.
وزیر اطلاعات خاطرنشان كرد: در یك سال گذشته با 114 تیم تكفیری، 116 تیم مرتبط با منافقین، 44 تیم ضد انقلاب، 380 تیم قاچاق مواد مخدر برخورد و عملیات 188 تیم عملیاتی خنثی شد كه از جمله آخرین آنها دستگیری چهار نفر در جنوب غرب كشور و كشف 15 هزار فشنگ كلاشینكف از آنان بود.
علوی یادآور شد: در این مدت صدها تلاش سرویس های بیگانه برای جلب همكاری افرادی در داخل كشور به عنوان جاسوس شناسایی و خنثی شد و از به دام افتادن صدها نفر از نیروهای موثر و مفید كشور صیانت شده است.
وی افزود: در مراكز حساس كشور در یك سال گذشته دهها جاسوس را كه جلب و جذب دستگاه ها و سرویس‌های اطلاعاتی كشورهای بیگانه شده بودند، شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند.
وزیر اطلاعات اظهار داشت: گزارش شناسایی این جاسوس‌ها مایه بهت و حیرت همه كسانی شد كه در جریان این عملكرد وزارت اطلاعات قرار گرفتند و سرویس های بیگانه ای را كه اقدام به جذب این افراد كرده بودند را دچار سرگیجه كرد.
علوی به مبارزه وزارت اطلاعات در در عرصه اقتصادی اشاره كرد و گفت: این وزارتخانه در این عرصه بر مفسدان و اخلالگران اقتصادی بیرحمانه تاخت و صدها هزار هكتار از منابع ملی را كه عدوانی تصرف شده بود از تحت تصرف خارج كرد.
وی با بیان این كه مبارزه جدی با قاچاق كالا و ارز و همچنین صیانت از اموال مردم در سیستم بانكی انجام شد، به دو نمونه از آن اشاره كرد و افزود: در شركتی كه وابسته به بانك ها در خارج از كشور بود، ۲۰۹ میلیون درهم اماراتی به سرقت رفت و سارق كه یك خانم بود به كشورهای مختلف متواری شد اما قدرت اطلاعاتی ما او را تعقیب كرد تا سرانجام وی را به كشور بازگرداند و سرمایه مردم به آنها بازگشت.
وزیر اطلاعات اضافه كرد: همچنین افرادی كه یكی از بانك ها را هك كرده و ۱۵۰ میلیارد پول مردم را با هك سرقت كردند و به یكی از كشورهای همسایه گریخته بودند، شناسایی و آنها را به كشور بازگردانده و اموال مردم را به آنها بازگرداندیم.
علوی به امنیت اقتصادی و تلاش های وزارت اطلاعات در این زمینه اشاره و تاكید كرد: امنیت اقتصادی همواره مورد توجه این وزارتخانه بوده - همانطور كه رهبر معظم انقلاب اعلام فرمودند «فعالان اقتصادی باید احساس آرامش كنند» – ما در جهت اقتصاد مقاومتی و رونق تولید تلاش خود را به كار گرفتیم و آنجایی كه احساس كردیم فعالان اقتصادی ممكن است در مسیر اشكال قرار بگیرند، آنها را راهنمایی كرده، تذكرات لازم را دادیم و از آن‌ها صیانت كردیم.
وی اظهار داشت: فرزندان شما در وزارت اطلاعات با حضور در حوادث اخیر سیل و آسیب دیدگی بخشی از هموطنان، همراه با مسئولین، نیروهای مسلح و نیروهای مردمی كمك كرده و بخشی از حقوق خود را به مردم سیل زده هدیه كردند.
وزیر اطلاعات در ادامه با بیان این كه به بركت مردم و در سایه هدایت های رهبر معظم انقلاب، تحریم های آمریكا تاثیر خود را از دست داده است، تاكید كرد: مقامات كشورهای همسایه كه به كشور ما سفر داشتند، در دیدار با مسئولین اعلام كردند كه فكر نمی كردیم ایران آنقدر قوی باشد تا در برابر فشار تحریم‌ها این چنین مقاومت كند.
علوی تصریح كرد: اثرات این قدرت را می توانیم در كشورهای همسایه مشاهده كنیم كه به سمت تعامل با جمهوری اسلامی ایران آمدند و از وزارت اطلاعات درخواست نشست، مذاكره و تعامل می‌كنند.
وی تاكید كرد: این قوت و قدرت، نتیجه وحدت همه مردم و مسئولین در سایه هدایت های رهبر معظم انقلاب به ویژه در گام دوم است كه باید این وحدت را مستحكم تر از همیشه پی بگیریم.
وزیر اطلاعات اضافه كرد: این وزارتخانه از یك سو با جامعه اطلاعاتی از جمله ارتش، سپاه، ناجا، قوه قضاییه، بسیج، وزارت كشور، وزارت دفاع، شورای عالی امنیت ملی، ستاد كل نیروهای مسلح و شورای امنیت كشور و همه دستگاه های موثر بر امنیت دست برادری و وحدت داده است و امروز وحدتی مثال‌زدنی در بین دستگاه های امنیتی حاكم است كه نتیجه آن امنیت پایدار برای كشور در این منطقه امنیت زده و ضد امنیتی شده است.
علوی خاطرنشان كرد: وحدت بسترساز تعجیل فرج امام زمان(عج) و نمادی از انتظار فرج حضرتش و بستر ساز تحقق الهی است.
وی همچنین با تبریك میلاد امام زمان (عج) و گرامیداشت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) ادامه داد: خداوند به ما مژده می‌دهد كه سرانجام زمین، امامت مستضعفان و وراثت آنان بر زمین خواهد بود تا در جهت منافع مستضعفان و عزت و كرامت آنان حكومت را اداره كنند.
وزیر اطلاعات با یادآوری این كه در اسلام، حكومت و امامت متعلق به مردم و برای آنها است، گفت: تفاوت نگاه اسلام با دموكراسی در این است كه دموكراسی حكومت مردم بر مردم را مطرح كرده ولی اسلام حكومت بندگان صالح را برای مردم مطرح می كند.
علوی خاطرنشان كرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، نظام متعلق به همه مردم و برای همه مردم است؛ از جمله وزارت اطلاعات متعلق به مردم است و برای آنها و در خدمت مردم است.
وی افزود: كار اطلاعاتی در وزارت اطلاعات بر پایه احكام شرعی، اخلاق نبوی، قانون جمهوری اسلامی ایران، رهنمودهای امام راحل(ره) و هدایت ها، رهنمودها و تدابیر معظم له است.
وزیر اطلاعات تصریح كرد: كار اطلاعاتی در این وزارتخانه بر اساس علم و دانش و تجربیاتی كه از كار حرفه ای و ریل‌گذاری كار اطلاعاتی با تعریف سند راهبردی امنیتی كشور، مبتنی بر احصاء محیط امنیتی جمهوری اسلامی ایران بوده كه حاصل بررسی‌های كلان امنیت ملی در پرتو رهنمودهای راهگشای رهبر معظم انقلاب و راهبردهای حاصل از تجربه و تخصص سربازان گمنام امام زمان(عج) است.
علوی با بیان این كه كار اطلاعاتی در وزارت اطلاعات، مردم پایه و مردم نهاد است، گفت: این اقدام از مردم برای مردم، با مردم و با همراهی مردم، امنیت برای مردم نه بر مردم و سلب امنیت از دشمنان امنیت مردم، به مقتضای آیه شریفه «اشداء علی الكفار رحما بینهم» است.
وی تصریح كرد: امنیت در همه زمینه ها و عرصه ها، ازجمله امنیتی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، رسانه ای، امنیت در زمینه جان مردم، مال مردم و آبروی مردم است.
سیام**9314**1336