امام جمعه شیراز: راهپیمایی نیمه شعبان حركت ارزشمندی است

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان این كه راهپیمایی منتظران حضرت مهدی (عج) در نیمه شعبان حركت ارزشمندی است، از پیروان امامت و ولایت دعوت كرد كه در این آیین كه روز یكشنبه اول اردیبهشت ماه امسال برگزار می شود شركت كنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله لطف الله دژكام جمعه در همایش بزرگ مهدی یاوران در شیراز افزود: منتظران واقعی امام عصر(عج) در شیراز دراین آیین كه با عنوان 'حماسه حضور برای ظهور' برگزار می شود، از مسیرهای تعیین شده به سمت حرم حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع) راهپیمایی می كنند.
نماینده ولی فقیه در فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه همه وظیفه دارند با برنامه ریزی جامعه را برای ظهور امام عصر(عج) آماده كنند، گفت: دین توام با ولایت در عصر ظهور آن حضرت در جهان اجرایی خواهد شد.
وی افزود: خداوند زمینه گسترش دینی و آیینی كه نسبت به آن راضی است را در جهان ایجاد خواهد كرد.
امام جمعه شیراز ادامه داد: با ولایت، دین انسان كامل می شود و دین بدون ولایت مورد رضای خداوند قرار ندارد.
وی اضافه كرد: انسانها باید دین خود را با ولایت پذیری تكمیل كنند تا در زمان ظهور امام عصر (عج) جامعه ولایت آن حضرت را بپذیرد تا زمینه گسترش دین و آیینی كه مدنظر خداوند است در جهان مهیا شود.
آیت الله دژكام با بیان اینكه در دوره كنونی مردم ولایت پذیری را تمرین می كنند گفت: ما بیاید ببینیم در دوره كنونی، چقدر می توانیم دستور ولی امر زمانه خود را بپذیریم و به آن عمل كنیم و در زمره افرادی باشیم كه مردم را به سوی دین راهنمایی می كنند.
در پایان این آیین كه در آستانه نیمه شعبان برگزار شد، هشت نفر از طلبه های حوزه های علمیه شیراز به لباس روحانیت ملبس شدند.
15 شعبان سالروز میلاد حضرت مهدی (عج) امام زمان امسال مقارن با اول اردیبهشت ماه است.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس پیش از این گفته بود: راهپیمایی نیمه شعبان با عنوان حماسه حضور برای ظهور در شیراز و دیگر نقاط استان فارس برگزار می شود.
حجت الاسلام محمد رضایی افزود: در شیراز، راهپیمایان منتظر ظهور حضرت مهدی (عج)، ساعت 10 صبح یكشنبه اول اردیبهشت از میدان امام حسین(ع) حركت و با گذر از خیابان كریمخان زند به حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ(ع) می روند.
وی ادامه داد: مسیر دیگر راهپیمایان در شیراز از چهار راه شهدای ١٥ خرداد شروع و از خیابان لطفعلیخان زند و چهار راه پیروزی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) ختم می شود.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس همچنین گفت: مسیر سوم راهپیمایی نیمه شعبان در شیراز از خیابان شاهزاده قاسم، خیابان حضرتی به سمت حرم مطهر و مسیر چهارم، خیابان مصدق، لطفعیخان زند، سه راه احمدی به حرم مطهر خواهد بود.
به گفته وی، برپایی ایستگاه صلواتی با توزیع شیرینی و شربت در طول مسیر و برپایی غرفه‌های فرهنگی شامل كتاب و كودك و نوجوان از برنامه‌های جانبی این مراسم است.
9873 / 2027