رژیم صهیونیستی عامل اصلی بی ثباتی در منطقه است

تهران - ایرنا - شیخ «عبدالامیر قبلان» رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان گفت: اسرائیل منبع شرارت در منطقه و عامل اصلی بی ثباتی و نا آرامی در كشورهای منطقه است.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، 'قبلان' این سخنان را در دیدار با «یان كویچ» هماهنگ كننده ویژه سازمان ملل متحد بیان كرد.
قبلان با خوش آمد گویی به كوبیچ، برای وی در ماموریتش در لبنان، آرزوی موفقیت كرد و افزود: اسرائیل از زمین و هوا، حاكمیت لبنان را زیر پا می گذارد و لازم است، به این مساله پرداخته شود، موضوع مهمی كه امنیت و ثبات لبنان و منطقه را تهدید می كند.
رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان تصریح كرد: اسرائیل عامل شرارت در منطقه است و این رژیم است كه مسئول تمامی بحران ها و مشكلاتی است كه در نتیجه تجاوز و تعدی اش در منطقه بوجود آمده است.
قبلان تصریح كرد: رژیم صهیونیستی همچنان بخشی از خاك لبنان را اشغال كرده است، منابع آبی آن را به یغما می برد و ما فراموش نكرده ایم كه در حق غیر نظامیان لبنانی دست به چه جنایت های دهشناكی زد، جنایت هایی چون قانا كه در برابر دیدگان تمامی جهانیان رخ داد.
ارتش رژیم صهیونیستی 18 آوریل 1996 (29 فروردین 1375 شمسی) عملیاتی با نام 'خوشه‌های خشم' علیه لبنان آغاز كرد و مناطق مسكونی جنوب بقاع، بیروت و جبل را هدف شدیدترین و بی‌سابقه‌ترین حملات قرار داد.
در جریان این حملات در مجموع 106 غیرنظامی لبنانی كشته و 129 تن دیگر زخمی شدند.
رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان اضافه كرد: مقاومت، همچنان یك موضوع ضروری ملی و انسانی برای آزادسازی اراضی لبنان، دفاع از حاكمیت و برقراری ثبات و مقابله با اشغالگری و تهدیدات رژیم اسرائیل است.
قبلان در پایان بار دیگر تاكید كرد: پذیرفتنی نیست كه به مقاومت كه صادقانه و شجاعانه در حال مقابله با تروریسم (دولتی) رژیم صهیونیستی و تكفیری هاست، برچسب تروریست زد.

*** دیدار هیاتی از علمای مسلمان لبنان با سفیر چین در بیروت
هیاتی از «تجمع علمای مسلمان» به ریاست شیخ «ماهر مزهر» مسئول روابط خارجی این گروه اسلامی با «وانگ كیگیان» سفیر چین در بیروت دیدار كرد.
مزهر در این باره گفت: ما بر روابط متمایز با دولت و مردم چین تاكید داریم، چرا كه دولت پكن همواره از حامیان موضوعات امت اسلامی بویژه آرمان فلسطین و دولت سوریه در طول جنگ (هشت ساله) بوده است.
رئیس حزب اسلامی تجمع علمای مسلمین لبنان با قدردانی از نقش بی بدیل چین در حمایت از دولت قانونی سوریه بویژه در شورای امنیت و استفاده از حق وتو، گفت: این كار مانع از آن شد كه آمریكا علیه دولت دمشق و بیروت تصمیماتی بگیرد.
مزهر گفت: سفیر چین، ما در جریان اوضاع مسلمانان این كشور و اقداماتی كه دولت پكن در خصوص تضمین آزادی فعالیت های دینی و آزادی اندیشه در اختیار آنها قرار داده است، گذاشت.
سفیر چین در بیروت نیز در پایان با اشاره به حمایت دولت و ملت لبنان، تصریح كرد: دولت پكن آمادگی كامل دارد، در زمینه فناوری و مشكلات ناشی از برق و بازپرداخت وام به دولت بیروت كمك كند.
شبس**9363**1211