۳۰ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۲
کد خبر: 83284189
۰ نفر
سيل چه بر سر حمل و نقل فولاد خوزستان آورد؟

تهران- ايرنا- مدير بازاريابي و فروش شركت ارائه دهنده خدمات حمل و نقل جاده اي در زنجيره تامين گروه فولاد خوزستان گفت: سيلاب اخير روند تامين مواد اوليه و ارسال محصولات نهايي فولاد خوزستان را با كندي مواجه كرد كه مشكلات در حال كاهش است.

«حامد چرخاب» امروز (جمعه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي ايرنا به جاري شدن سيل در استان خوزستان و درگيري 27 روزه با آن اشاره كرد و افزود: سيلاب اخير موجب متوقف شدن حمل و نقل ريلي گروه فولاد خوزستان بويژه در ايستگاه هاي راه آهن «دوكوهه» انديمشك (واقع در استان خوزستان) و «سمنگان» (واقع در خراسان شمالي) شد.
وي بيان داشت: از آنجايي كه زمان راه اندازي مجدد اين ايستگاه ها در روزهاي نخست سيلاب مشخص نبود و از طرفي نبايد روند حمل و نقل در اين شركت بزرگ فولادي متوقف مي ماند، با هماهنگي با پيمانكار در ايستگاه هاي ياد شده نسبت به تخليه بار واگن ها و بارگيري مجدد آن با كاميون و انجام حمل و نقل جاده اي اقدام شد.
چرخاب خاطرنشان كرد: عمده مواد اوليه مورد نياز فولاد خوزستان كنسانتره خاك آهن است كه براي توليد گندله مورد استفاده قرار مي گيرد، همچنين عمده محصولات نهايي توليدي شركت، بلوم و اسلب است.
وي توضيح داد: بخشي از بلوم توليدي، صادراتي است كه از طريق راه آهن به شادگان و از آنجا به بندر امام خميني (ره) ارسال مي شود، اما اين خط ريلي مشكلي نداشته و به فعاليت خود ادامه مي دهد.
اين مدير بازاريابي در عين حال گفت: ارسال محصولات توليدي شركت به مقصدهاي داخلي نيز به دليل تعطيلي پايانه كاميون داران اهواز ناشي از سيل اخير، كاهش داشته و هيچ شركتي نتوانسته نسبت به صدور بارنامه اقدام كند.
چرخاب ادامه داد: در شرايط عادي، شركت گنجينه پرديس روزانه بين 800 تا 900 كاميون مواد اوليه براي فولاد خوزستان ارسال مي كرد كه در موارد استثنايي مثل زمان اعمال محدوديت هاي ترافيكي هفته هاي آغازين سال، كاهش مي يافت.
به گفته اين مسئول، در حالي كه در شرايط عادي روزانه بين 22 تا 25 هزار تن مواد اوليه به گروه فولاد خوزستان ارسال مي شد، پس از سيل اخير به روزانه 10 تا 12 هزار تن كاهش يافته است.
به گزارش ايرنا، تاكنون هفت شهر و 270 روستاي استان خوزستان به دليل سيلاب به صورت كلي و جزيي تخليه شده و به بيش از 170 هزار نفر سيل زده امدادرساني شده است.
طغيان رودخانه هاي دز، كارون و كرخه و رهاسازي آب از سد كرخه و دز به دليل بارش شديد باران در خوزستان و بالا دست باعث جاري شدن سيلاب در برخي مناطق اين استان شده است.
اقتصام*3065**9189 **2021**

سرخط اخبار اقتصاد