۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
کد خبر 83284184
۰ نفر
باران در آستارا باعث آبگرفتگي معابر شد

آستارا - ايرنا - بارش 46 ميليمتر باران در آستارا باعث كاهش دما، آبگرفتگي معابر و كندي تردد وسايل نقليه در محورهاي مواصلاتي اين شهرستان شد.

رئيس اداره هواشناسي آستارا روز جمعه به خبرنگار ايرنا گفت: در 24 ساعت گذشته در اين شهرستان حدود 46 ميليمتر باران باريده و دماي هوا با هشت درجه كاهش نسبت به شبانه روز گذشته 9 درجه سانتيگراد، رطوبت آن 99 درصد و سرعت وزش باد سه كيلومتر در ساعت است.
فردين فرتوت نيا افزود: وضعيت جوي شبانه روز آينده باراني و مه آلود و در ارتفاعات، بارش برف پيش بيني مي شود و از سه شنبه هفته آينده ناپايداري ها كاهش خواهد يافت.
آبگرفتگي در خيابان هاي شهيد رستميان، كوي پاسداران، ورودي روستاي باغچه سرا و خيابان هاي منتهي به بازار ساحلي آستارا مشهود است.
رمضان دانش رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي آستارا نيز با اشاره به بارندگي باران و برف در ارتفاعات، رانندگان را به رعايت احتياط بيشتر در گذر از محور كوهستاني آستارا-اردبيل توصيه كرد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و با يك هزار و 200 ميليمتر بارش در سال، جزو پربارش ترين مناطق ايران است.
7105 / 7124/2007