شهر ماسوله در جريان آسفالت ماجلان آسيب نبيند

رشت - ايرنا - مديركل راه و شهرسازي استان گيلان با بيان اينكه صرفا آسفالت راه ماسوله به ماجلان اهميت ندارد، گفت: بايد بگونه اي رفتار شود كه شهر تاريخي ماسوله آسيب نبيند.

گزارش روز جمعه روابط عمومي فرمانداري فومن به ايرنا حاكيست؛ ماكان پدرام در جريان حضور در اين شهرستان و ديدار با فرماندار و نماينده مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به گزارش مدير املاك و حقوقي اداره كل مبني بر وجود 450 واحد سازماني در استان اظهار كرد: اجازه تمديد قرارداد با امضاي قرارداد جديد واگذاري براي شهرهاي بالاي 25 هزار نفر وجود ندارد و خانه هاي سازماني بايد واگذار شوند.
وي با اشاره به 19 واحد سازماني در فومن اظهار كرد: براي چهار واحد حكم تخليه صادر شده و در اجراي قانون همه يكسان هستند.
محمود قاسم نژاد فرماندار فومن نيز با بيان اينكه مسكن مهر فومن در گذشته رها شده بود، با اشاره به تعهد واگذاري 100 واحد اظهار كرد: بيش از 50 واحد واگذار و بقيه در حال اجراست.
قاسم نژاد همچنين از وجود تعدادي واحد مازاد بر نياز مردم خبرداد و گفت: اين واحدها هيچگونه متقاضي ندارند و آماده واگذاري به بخش خصوصي هستند.
وي همچنين با اشاره به پروژه راه ماسوله به ماجولان گفت: اين پروژه از 28 سال پيش تاكنون مطرح بوده و مطالبه مردم منطقه است.
فرماندار فومن همچنين در بخش ديگري از اظهارات خود با اشاره به بازگشايي ميدان ورودي فومن در روزهاي پاياني سال گذشته اظهار كرد: به دليل اينكه آن منطقه از زيرسازي مناسبي برخوردار نبود و آسفالت در فصل سرد سال انجام شد؛ هم اكنون نيازمند روكش آسفالت است.
وي خواستار ساماندهي كانال آب منطقه سند كه هنگام ساخت پل آسيب ديده، شد و افزود: هنگام بارش باران شاهد آبگرفتگي اراضي پايين دست هستيم كه مشكلاتي را براي مردم به وجود آورده است.
شهرستان فومن با دو بخش مركزي و سردارجنگل، در 25 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع است.
ماكان پدرام مديركل راه و شهرسازي گيلان به همراهي جمعي از مديران اين اداره در راستاي ابلاغ شيوه نامه حضور مديران كل دستگاه‌هاي اجرايي در شهرستان ها، در فومن حضور يافت.
7294/2007/