كشاورزان برای پیشگیری از سرمازدگی محصولات اقدام كنند

قزوین - ایرنا - كارشناس اداره كل هواشناسی قزوین گفت: با توجه به شروع روند كاهش دما در سطح استان از امروز، كشاورزان و باغداران پیشگیری‌های لازم را برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات خود به عمل آورند.

مهدی آخوندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس نقشه های پیش بینی و تصایر ماهواره ای، با توجه به ادامه كاهش دما كه تا اواخر هفته آینده به طول می انجامد، اوج سرما برای صبح روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: سامانه بارشی كه از شب گذشته وارد استان شده و بارش هایی را نیز تا این لحظه به همراه داشته به طور متناوب تا اواسط هفته آینده منطقه را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.
به گفته وی، طی شبانه روز گذشته بیشترین میزان بارش ها با 2.8 میلی متر مربوط به شهرستان آوج بوده و در قزوین نیز این میزان به 9/. میلی‌متر رسیده است.
آخوندی تصریح كرد: طی امروز و فردا نیز با ادامه سامانه بارشی شاهد رعد و برق، رگبارهای پراكنده و وزش بادهای به نسبت شدید در سطح استان خواهیم بود.
این كارشناس هواشناسی تاكید كرد: از دوشنبه هفته آینده شاهد ورود سامانه جدیدی به استان خواهیم بود كه روند فعالیت آن طی روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.
سرمازدگی سال گذشته به 70 درصد محصولات باغی استان آسیب زد و 2 هزار میلیارد تومان خسارت وارد كرد.
8054* 6101