آزادكار 86 كیلوگرم تیم ملی: برنامه ای برای تغییر وزن ندارم

تهران - ایرنا - «كامران قاسمپور» آزادكار وزن 86 كیلوگرم ایران كه با «حسن یزدانی» دارنده مدال طلای جهان و المپیك در یك وزن قرار دارد، گفت: برنامه ای برای تغییر وزن ندارم، چرا كه وزن بدنم به گونه ای است كه باید در همین دسته به كارم ادامه دهم.

«كامران قاسمپور» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب افزود: شرایط تمرینات تیم ملی خیلی خوب است و آمادگی ملی پوشان و من روز به روز بهتر می شود. امیدوارم تا روز مسابقات قهرمانی آسیا به اوج آمادگی برسم و بهترین نتیجه را كسب كنیم.
دارنده مدال طلای امیدهای جهان با اشاره به اینكه با كسب عنوان نخست در جام جهان پهلوان تختی، به عنوان نفر نخست وزن 86 كیلوگرم به قهرمانی آسیا اعزام می شود، یادآور شد: بعد از جام تختی، برخی دیگر از ملی پوشان در تورنمنت بین المللی دانكلوف بلغارستان اعزام شدند و بعد از آن، كادر فنی من را برای حضور درمسابقات قهرمانی آسیا انتخاب كرد.
وی یادآور شد: تجربه حضور در تورنمنت های مختلف بین المللی را در رده سنی بزرگسالان دارم اما مسابقات قهرمانی آسیا نخستین مسابقه رسمی من در این رده است و به همین دلیل همه تلاشم را برای كسب بهترین مدال به كار خواهم گرفت.
این آزادكار جویباری در پاسخ به این سوال كه با وجود حسن یزدانی در وزن 86 كیلوگرم، برنامه ای برای تغییر وزن دارد یا نه؟، گفت: فعلا چنین قصدی ندارم چرا كه وزن بدنم به گونه ای است كه باید در همین وزن 86 كیلوگرم كشتی بگیرم. حضور در تركیب تیم ملی در رقابت های جهانی نیز بستگی به تمرینات دارد و امیدوارم كه بتوانم مزد زحماتم را بگیرم.
رضا اطری، بهنام احسان پور، پیمان بیابانی، یونس امامی، محمد نخودی، بهمن تیموری، كامران قاسم پور، علیرضا كریمی، رضا یزدانی و یدالله محبی به ترتیب در اوزان 57، 61، 65، 70، 74، 79، 86، 92، 97 و 125 كیلوگرم 10 آزادكار اعزامی ایران به رقابت های كشتی قهرمانی آسیا در چین هستند.
این رقابت ها مهمترین مسابقه رنكینگ دار اتحادیه جهانی كشتی پیش از حضور در رقابت های جهانی 2019 قزاقستان است.
رقابت های كشتی بزرگسالان قهرمانی آسیا روزهای 3 تا 8 اردیبهشت ماه در شهر «شی آن» چین برگزار می شود كه مسابقات كشتی آزاد روز 3 اردیبهشت در اوزان اوزان 57، 65، 70، 79 و 97 كیلوگرم و روز 4 اردیبهشت در اوزان 61، 74، 86، 92 و 125 كیلوگرم كشتی آزاد برگزار می شود.
ورزشی**1067**9129