۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
کد خبر 83284088
۰ نفر
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه پنجشنبه تا صبح جمعه

تهران-ایرنا-سیل 133 هزار میلیارد ریال به بخش كشاورزی كشور خسارت زد،عون دفاع در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی را حق لبنان دانست،حزب الله لبنان رژیم صهیونیستی را منشا تروریسم درجهان خواند،نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره لیبی،بحث استیضاح ترامپ دوباره داغ شد و گزارش مولر درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریكا منتشر شدازمهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته ایرنا بود.

اخبار داخلی
*********
اهواز-مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به بالابودن جریان آب در رودخانه ها و ذخایر سدها در ماه های آینده گفت: بازگشت برخی سیل زدگان به محل سكونت شان در روستاها به دلیل تداوم آبگرفتگی، ممكن است تا تابستان امسال به طول بیانجامد.

اهواز-رئیس قوه قضاییه گفت: دولت تا حدی كه امكانات و منابع دارد باید غرامت ها را هرچه زودتر به مردم آسیب دیده از سیلاب اخیر در استان های درگیر سیل پرداخت كند و این موضوع در نشست اخیر سران سه قوه نیز مورد تاكید قرار گرفت.

تهران-معاون طرح و برنامه وزیرصنعت،معدن و تجارت گفت:رونق تولید نیازمند تقسیم كار ملی است در نتیجه در سال 98 برای رونق تولید 7 محور و در حدود 35 پروژه تعریف شد.

آبادان-رئیس سازمان اورژانس كشور گفت: ارایه خدمات پزشكی در مناطق سیل زده كشور همچنان ادامه داشته و این خدمات تا لحظه آخر ادامه خواهد داشت.

اهواز-رئیس قوه قضاییه خطاب به دولت مستكبر امریكا كه جلوی كمك رسانی به سیل زدگان كشورمان را گرفت، بیان كرد: اخم و لبخند امریكایی ها هیچ اثری در روحیه ملت ایران ندارد و جوانان انقلابی و باشرافت ما همه گره ها و موانع پیش رو را با اقتدار و توكل بر خدای متعال برطرف می كنند.

تهران-روابط عمومی شركت های تاكسی آنلاین روز پنجشنبه بعد از دست به دست شدن توئیت تصویری كه حكایت از انتشار اطلاعات كاربران یكی از این شركت های تاكسیرانی شهری داشت نفوذ در سیستم امنیتی تاكسی های اینترنتی را تكذیب كرد.

تهران-فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: حتما برای خنثی كردن توطئه اقتصادی دشمن همه باید پای كار باشند و همانگونه كه رهبر معظم انقلاب فرمودند اسباب آسایش و آرامش مردم را فراهم كنند.

تهران-رییس بنیاد مستضعفان گفت: با اختصاص 10 میلیارد تومان اعتبار مازاد، امسال 35 میلیارد تومان وام اشتغالزایی به هر یك استان های سیل زده اختصاص یافته است.

دزفول-رییس كمیسیون كشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: سیل حدود 133 هزار میلیارد ریال به بخش كشاورزی در كل كشور خسارت وارد كرده كه 50 درصد این خسارات در استان خوزستان بوده است.

تهران-معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اعلام كرد: در جلساتی جداگانه و با حضور حسن روحانی عملكرد سال 97 و برنامه سال جدید 4 معاون رئیس جمهوری ازجمله معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده بررسی شد. به همین منظور معصومه ابتكار هم گزارش این فعالیت ها را تقدیم رئیس جمهوری كرد.

تهران-مركز مدیریت راه های كشور اعلام كرد: درحال حاضر 8 محور شریانی و 13محور غیرشریانی كشور ( 21 محور) مسدود است و در سایر مسیرها تردد وسایل نقلیه به روال عادی در جریان است.

اخبار خارجی
*********
بیروت-'میشل عون' رییس جمهوری لبنان روز پنجشنبه تاكید كرد، دفاع از لبنان در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی حق طبیعی ما است.

تهران-وزارت دادگستری آمریكا پس از مدت ها انتظار و گمانه زنی سرانجام گزارش بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات 2016 ایالات متحده را منتشر كرد؛ گزارشی كه می گوید شواهد قطعی دال بر بی گناهی رئیس جمهوری در «كارشكنی در اجرای عدالت» نیافته اما دونالد ترامپ و تیم حقوقی اش آن را یك پیروزی قلمداد كرده اند.

تهران-وزارت خارجه فرانسه از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا به مذاكرات صلح با فلسطینی ها در چهارچوب معیارهای بین المللی و بر مبنای راه حل دو كشوری بازگردد.

نیویورك-معاون اول دولت باراك اوباما عصر پنجشنبه در جمع كارگران اعتصاب كننده فروشگاه زنجیره ای استاپ اند شاپ گفت: ما كشور را پس می گیریم؛ دست از این كار نكشید و به حركت ادامه دهید.

تهران-«مارتین گریفیتس» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن ابراز امیدواری كرد كه نیروهای درگیر در استان الحدیده طی هفته های آینده از این شهر خارج شوند.

بیروت-شیخ نعیم قاسم معاون دبیركل حزب الله لبنان تصریح كرد، اسراییل منبع تروریسم در منطقه ، جهان و منبع تخریب منطقه و جهان است.

نیویورك-شورای امنیت سازمان ملل متحد در یك نشست اضطراری غیرعلنی، بررسی شرایط اخیر لیبی را آغاز كرد.

بغداد-كانادا ماموریت نظامی خود در چارچوب ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با داعش در عراق و سوریه را تا سال 2021 میلادی تمدید كرد.

بغداد-خبرگزاری عراقی « اسرار نیوز» نوشت كه وزارت دفاع آمریكا (پنتاگون) موشك ، مهمات و سیستم های تاكتیكی پیشرفته به عراق و همچنین بحرین و سنگاپور می فروشد.

تهران-«ابراهیم كالن» سخنگوی ریاست جمهوری تركیه در كنفرانس خبری اخبار منتشر شده درخصوص میانجیگری ایران میان آنكارا و دمشق را رد كرد.

تهران-وزارت دادگستری آمریكا پس از مدت ها انتظار و گمانه زنی سرانجام گزارش بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات 2016 ایالات متحده را منتشر كرد؛ گزارشی كه می گوید شواهد قطعی دال بر بی گناهی رئیس جمهوری در «كارشكنی در اجرای عدالت» نیافته اما دونالد ترامپ و تیم حقوقی اش آن را یك پیروزی قلمداد كرده اند.

تهران-نماینده اتحادیه اروپا در امور افغانستان و مسوولان وزارت امور خارجه در نشستی مشترك ضمن ارزیابی تحولات افغانستان بر حفظ و تقویت صلح در این كشور تاكید كردند.

تهران-دفتر دادستانی نظامی وابسته به وزارت دفاع دولت وفاق ملی لیبی روز پنجشنبه قرار بازداشت ژنرال خلیفه حفتر و معاونانش را صادر كرد.

زنجان-معاون دبیركل سازمان همكاری اقتصادی اكو گفت: با وجود فعالیت‌های مختلف و رویدادهای گردشگری، اكو هنوز فاقد یك استراتژی جامع منطقه‌ای برای توسعه گردشگری پایدار است.

بیروت-'زیاد نخاله' دبیركل جدید جنبش جهاد اسلامی تاكید كرد: ما ، ایران و جبهه مقاومت در برابر اسراییل اعضای یك خانواده هستیم و به مبارزه خود تا آزادی مردم فلسطین ادامه خواهیم داد.

ویتنام-مدیرعامل ایرنا در مصاحبه با روزنامه ویتنام نیوز، تاكید كرد كه خبرگزاریهای آسیایی برای ارائه تصویر واقعی از كشورهای منطقه چاره‌ای جز همكاری با یكدیگر ندارند.

تهران-وزارت دفاع آمریكا (پنتاگون) روز پنجشنبه انجام آزمایش موشك بالستیك از سوی كره شمالی را رد كرد.

تهران-انتشار نسخه سانسورشده «رابرت مولر» بازپرس ویژه تحقیقات در زمینه دخالت ادعایی روسیه در انتخابات 2016 آمریكا جان تازه ای به گروهی از مخالفان دونالد ترامپ داده است تا بار دیگر برای استیضاح رئیس جمهوری ایالات متحده آستین بالا بزنند.
شبك**1392