650 ميليارد ريال به طرح هاي اشتغال روستايي قزوين تخصيص يافت

قزوين - ايرنا - مديركل امور روستايي و شوراهاي استانداري قزوين گفت: از سال 95 تا 97 بالغ بر 650 ميليارد ريال اعتبار در قالب تفاهم نامه سه جانبه معاونت توسعه روستايي، بنياد علوي و بانك سينا به طرح هاي توليدي در روستاهاي استان تخصيص يافته كه قابل پرداخت در حوزه هاي مختلف بوده است.

اكرم نجفي روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا تصريح كرد: حمايت از توليد و اشتغال در مناطق روستايي امسال نيز در قالب اين تفاهم نامه سه جانبه ادامه مي يابد.
وي بر ضرورت تخصيص تسهيلات تكميلي به برخي از واحدهاي توليدي كه هنوز به بهره برداري نرسيده اند، تاكيد كرد و يادآور شد: با تغيير شرايط اقتصادي در 6 ماهه دوم سال 97، تعدادي از طرح هاي مورد حمايت به مرحله بهره برداري نرسيده اند و نيازمند دريافت تسهيلات مكمل هستند.
اين مسئول اضافه كرد: به منظور ايجاد انگيزه و رغبت در سرمايه گذاران براي احداث واحدهاي توليدي در مناطق محروم، پرداخت تسهيلات با كارمزد پايين در اين مناطق پيشنهاد مي شود تا ارايه طرح در كارگروه ملي و تصويب آن از سوي استان صورت پذيرد.
به گفته وي، حمايت از واحدهاي پيشرو و دانش بنيان كه علاوه بر ايجاد توليد و اشتغال، سهم ‌به سزايي در كاهش مصرف آب و مواد اوليه، كاهش آلودگي هاي زيست محيطي، بهره وري بالاي توليد و استفاده از نيروهاي متخصص و تحصيل كرده دارند، در قالب انعقاد اين تفاهم‌نامه با شرايط سهل تر در سال آينده به مرحله اجرا گذاشته مي شود.
حدود 830 روستا در استان قزوين داراي سكنه هستند.
6101*8054