عزم تهران براي ادامه حمايت از انتفاضه فلسطين

بيروت- ايرنا- امير خجسته رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و فلسطين بر عزم ايران در ادامه مبارزه با رژيم صهيونيستي و حمايت از انتفاضه فلسطين تاكيد كرد.

به گزارش ايرنا، وي پنجشنبه شب در ديدار با 'صالح العاروي' نايب رئيس دفتر سياسي جنبش اسلامي فلسطين (حماس) در بيروت پايتخت لبنان اين موضع را اعلام كرد.
خجسته در اين ديدار با اشاره به پشتيباني همه جانبه جمهوري اسلامي ايران از مردم فلسطين و نيروهاي مقاومت تاكيد كرد: امروز موضوع فلسطين مورد توجه جامعه جهاني و ملل آزاده جهان است.
وي افزود: تنها راه رسيدن به پيروزي مقاومت و ايستادگي است و در شرايط فعلي محور مقاومت در اوج اقتدار خود است. حمايت ها و توطئه هاي گوناگون امريكا و ايادي آن در منطقه از رژيم صهيونيستي نشانه استيصال اين رژيم است‌.
رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و فلسطين تصريح كرد: فشارهاي تحريمي و تروريست خواندن سپاه توسط امريكا كه برخلاف قوانين بين المللي و بي سابقه است، به دليل مبارزه سپاه با تروريست در منطقه و شكست هاي پي در پي اقدامات خصمانه آنان، يكي ديگر از نشان هاي اين استيصال است.
وي گفت: پيام حضور هيات پارلماني ايران در اين شرايط حمايت كامل از نيروهاي مقاومت و ملت فلسطين است تا رسيدن به پيروزي نهايي و بازگرداندن سرزمين فلسطين به ملت آن است كه به مدد الهي در آينده اي نه چندان دور تحقق خواهد يافت.
العاروي نايب رئيس دفتر سياسي جنبش اسلامي فلسطين (حماس) نيز در ديدار با هيات پارلماني ايران تاكيد كرد، نگاه به اين صحنه كه ايران با اقتدار و به عنوان يك قدرت تاثيرگذار در منطقه، حامي مردم فلسطين و نيروي مقاومت است، موجب قوت قلب و دلگرمي نيروهاي مقاومت است.
نايب رئيس دفتر سياسي جنبش حماس تصريح كرد: تاكيد مي كنيم كه نظام جمهوري اسلامي ايران به عنوان يك حكومت، مقام معظم رهبري و مجلس شوراي اسلامي و تمام ارگان هاي نظامي بويژه سپاه پاسداران همواره پشتيبان محور مقاومت بوده و هر گونه كمكي كه مي توانستند به ما كرده اند.
وي افزود: هرگز فراموش نمي كنيم كه با پيروزي انقلاب اسلامي در ايران سفارت اسرائيل در تهران بسته شد و سفارت فلسطين باز شد، اميدوارم با پيروزي جبهه مقاومت نيز به زودي سفارت امريكا در فلسطين اشغالي بسته و سفارت جمهوري اسلامي ايران باز شود.
العاروي نايب رئيس دفتر سياسي جنبش حماس به آرمان هاي والاي امام خميني (ره) قبل از انقلاب در مبارزه با رژيم پهلوي به دليل برقراري ارتباط با رژيم صهيونيستي و همچنين مواضع ۴۰ ساله انقلاب اسلامي ايران در حمايت از ملت فلسطين اشاره و گفت: به خوبي درك مي كنيم كه حمايت هاي جمهوري اسلامي ايران از آرمان‌هاي مردم فلسطين و خصومت با رژيم صهيونيستي، علت خصومت امريكا با ايران است و ادامه خواهد داشت.
هيات پارلماني ايران در سفر دوره اي به دو كشور لبنان و سوريه بامداد پنجشنبه وارد بيروت پايتخت لبنان شد.
اعضاي اين هيات روز گذشته با سيد محمد جلال فيروزنيا سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان و زياد نخاله دبيركل جنبش جهاد اسلامي فلسطين ديدار و گفت و گو كردند.
ديدار با نبيه بري رئيس پارلمان لبنان و نمايندگان اين كشور و برخي مسوولان حزب الله لبنان در روز جمعه از جمله برنامه هاي هيات پارلماني در جريان سفر دو روزه به لبنان است.
رياست اين هيات را كه شامل چهار نماينده مجلس هستند، 'امير خجسته' نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي و رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و فلسطين برعهده دارد.
حسن لطفي و حميدرضا حاجي بابايي نمايندگان مردم همدان و احمد صفري نماينده مردم كرمانشاه سه عضو ديگر اين هيات هستند.
هيات پارلماني مزبور امروز در پايان ديدار از بيروت عازم دمشق مي شود .
در دمشق نيز اين هيات ديدارهايي را با مقام هاي پارلماني اين كشور انجام خواهد داد.
روابط پارلماني بين ايران و كشورهاي لبنان و سوريه در سال هاي اخير با سفر هيات هاي مختلف درحال توسعه است.
شبك**خاورم*1436**1392