داشتن نگاه ملي پيش شرط اجراي طرح در جزيره است

كيش- ايرنا- رئيس هيات مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش گفت: جزيره كيش متعلق به هشتاد ميليون نفر ايراني است و براي تامين نياز گردشگري مردم كشورمان بايد به جزيره و ظرفيت هاي خليج فارس نگاه ملي و كلان داشته و آن را يش شرط اجراي طرح بدانيم.

به گزارش ايرنا، غلامحسين مظفري شامگاه پنجشنبه در جريان بازديد از روند ساخت اولين مجموعه گردشگري زمستاني جزيره موسوم به پنگوئن افزود: بر اساس همين نگاه، كيش بايد محل اجراي طرح هاي خاص باشند و در چنين طرح هايي بايد با پرهيز از منافع كوتاه مدت و آني، براي بلند مدت برنامه ريزي كنيم.
وي ادامه داد: با سرمايه گذاران درحوزه هاي هتلي و اقامتي به يك تفاهم كلي رسيده ايم كه دركنار هتل ها، خدمات تخصصي تر ارائه شود و با ايجاد برخي امكانات مانند كمپ هاي استاندارد فوتبال، زيرساخت هاي گردشگري كيش را توسعه دهيم.
مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش اضافه كرد:امكاناتي نظير باشگاه هاي بدنسازي و استخر درهتل ها وجود دارند و چنانچه در كنار اين امكانات، كمپ تمريني فوتبال يا ديگر ورزش ها هم ايجاد شود، زمينه برگزاري بسياري از رويدادهاي بين المللي ورزشي يا اردوهاي تمريني فراهم خواهد شد.
وي تصريح كرد:بايد شيوه نامه اي تهيه شود كه هريك از هتل ها، ظرفيتي در ساحل براي اجراي فعاليت هاي ويژه وجالب توجه داشته باشند و اين اقدام، بهتر از واگذاري زمين ها و سواحل ارزشمند كيش به افرادي است كه نسبت به توان اجرايي آنها اطمينان نداريم و از سوي ديگر،هتل ها هم براي حفظ نشان معروف خود، تمام توانشان را به كار مي بندند تا كار وخدمات خوبي ارائه كنند.
مجتمع گردشگري پنگوئن، مجموعه اي از تفريحات زمستاني و بازي هاي مختلف است كه با زيربناي 18 هزار و 200متر مربع در زميني به وسعت 8 هزار و 482 مترمربع در حال احداث است.
فاز اول اين مجتمع داراي بخش تفريحي زمستاني، بولينگ، بيليارد، سالن تيراندازي و مركز بازي هاي رايانه اي، غرفه هاي فروشگاهي و فود كورت است و روزانه ظرفيت پذيرش 400 گردشگر را دارا است.
همچنين فازدوم اين مجتمع شامل هتل چهار ستاره با طراحي داخلي يخي است كه با ظرفيت اقامت هر شب 270 نفر قرار است در مدت دو سال ساخته شود و به بهره برداري برسد.
مجتمع گردشگري پنگوئن اولين مجموعه تفريحات زمستاني كشور است كه در جزيره كيش در حال احداث است.
2094