رئيس سازمان اورژانس:ارايه خدمات پزشكي در مناطق سيل زده كشور ادامه دارد

آبادان - ايرنا - رئيس سازمان اورژانس كشور گفت: ارايه خدمات پزشكي در مناطق سيل زده كشور همچنان ادامه داشته و اين خدمات تا لحظه آخر ادامه خواهد داشت.

به گزارش ايرنا پيرحسين كوليوند شامگاه پنجشنبه در بازديد از دهستان دريسيه شادگان اظهار داشت: متاسفانه در خوزستان خسارات زيادي وارد شده و 174روستا يا در محاصره و يا اينكه در عمق آب هستند.
وي افزود: خدمات پزشكي در اين بحران بسيار مهم بود، كه در مناطق سيل ‌زده در حال ارائه است، اين خدمات در پايگاه ‌ها و كمپ‌ هاي اسكان اضطراري ارائه مي ‌شود.
رئيس سازمان اورژانس كشور با تقدير از روساي دانشگاه ‌هاي علوم پزشكي آبادان و اهواز گفت: نيروهاي اورژانس و پزشكان متخصص در محل‌ ها حضور دارند و در آبادان شاهد بوديم كه پزشك متخصص داخلي و نيروهاي بهداشت محيط و مبارزه با بيماري ‌ها به صورت مستمر در حال بررسي وضعيت افراد سيل‌ زده هستند.
كوليوند تصريح كرد: با وجود حجم بالاي اين حادثه در خوزستان تا به امروز حتي يك مورد بيماري واگير نداشتيم، دارو و اقلام و تجهيزات پزشكي نيز كمبود محسوسي ندارند و مردم از خدمات پزشكي رضايت دارند.
وي افزود: 20 دستگاه آمبولانس، 6 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 2بالگرد و 20 تيم ويژه فوريت ‌هاي پزشكي با نيروهاي خبره وارد استان خوزستان شده و مي ‌شوند.
كوليوند تصريح كرد: تيم‌ هاي پرستاري خبره نيز به مناطق سيل‌ زده اعزام شده ‌اند و گروه ‌هاي پزشكي بر اساس درخواست روساي دانشگاه‌ هاي علوم پزشكي منطقه تامين خواهند شد تا خوزستان به صورت كامل از اين بحران خارج شود.
به گزارش ايرنا سيلاب ناشي از طغيان رودخانه كارون موجب آب گرفتگي برخي شهرها و روستاهاي پايين دست اين رودخانه در خوزستان شده است.
طغيان رودخانه هاي كرخه ، دز و كارون تاكنون سبب آبگرفتگي بيش از 250 روستا و بيش از يكصد هزار هكتار از زمين هاي كشاورزي در خوزستان شده و حدود 400 هزار نفر در معرض خطرات ناشي از اين سيلاب قرار گرفتند.
مناطقي از 12شهرستان خوزستان گرفتار سيلاب هستند.
7104/6068