عون دفاع در برابر تجاوزات رژيم صهيونيستي را حق لبنان دانست

بيروت- ايرنا- 'ميشل عون' رييس جمهوري لبنان روز پنجشنبه تاكيد كرد، دفاع از لبنان در برابر تجاوزات رژيم صهيونيستي حق طبيعي ما است.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري لبنان (NNA)، وي كه در ديدار با 'نيكولاس كارتر' رييس ستاد كل ارتش انگليس در كاخ بعبدا در بيروت سخن مي گفت، افزود: لبنان به طور كامل به اجراي قطعنامه 1701 شوراي امنيت سازمان ملل متحد به منظور حفظ آرامش و ثبات در مرزهاي جنوبي علي رغم تجاوزهاي خاكي و آبي مكرر اسراييل پايبند است.
عون تصريح كرد كه اختلاف ها با رژيم اسراييل در مناطق مرزي اقتصادي حل نشده اما اين مانع حفاري نفت و گاز از سوي لبنان در بلوك هايي كه دولت تعيين كرده است، نمي شود.
رئيس جمهوري لبنان با اشاره به همكاري ارتش لبنان با نيروهاي بين المللي نسبت به عواقب برخي تصميمات سياسي در ارتباط با اسراييل هشدار داد.
وي افزود: لبنان در پي به رسميت شناختن قدس به عنوان پايتخت اين رژيم و الحاق جولان اشغالي به خود بخصوص در شرايطي كه بخش هايي در جولان خاك لبنان بوده و اين كشور بر مالكيت خود بر آنها تاكيد دارد، بشدت نگران است.
رئيس جمهوري لبنان در ديدار با اين هيات انگليسي بار ديگر موضع خود را در حمايت از بازگشت در امنيت آوارگان سوريه به كشور خود بدون منتظر بودن براي راه حل سياسي بحران سوريه كه به تاخير افتاده است ، تكرار كرد.
'كارتر' نيز ميشل عون را در جريان اهداف سفر خود به بيروت قرار داد و افزود كه انگليس به حمايت از ارتش لبنان ادامه خواهد داد.
شبك**خاورم*9366*1436**1392