يك مسئول وزارت ورزش و جوانان: سمن ها در حوزه كارآفريني فعاليت كنند

بيرجند - ايرنا - مديركل طرح هاي ملي و فراگير جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر نبود اشتغال مشكل جوانان جامعه است كه بايد سازمان هاي مردم نهاد (سمن) به سمت كارآفريني و اشتغال بروند.

به گزارش ايرنا اميرحسين آل اسحاق عصر پنجشنبه در ديدار صميمي با جمعي از جوانان و مديران سازمان هاي مردم نهاد خراسان جنوبي افزود: سمن ها و جوانان فعال در استان ها تسهيلات اشتغالزايي دريافت مي كنند و طرح‌ها و ايده هاي جوانان در ادارات كل ورزش و جوانان هر استان بررسي مي شود.
وي با بيان اينكه تيم مديريتي ورزش و جوانان در خراسان جنوبي بسيار فعال و قوي عمل مي كند گفت: به دليل عملكرد خوب مي توان اين استان را به عنوان مركز برنامه هاي شرق كشور در حوزه جوانان و سمن هاي معرفي كرد.
اين مسئول در وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: ساختمان خانه جوان با طراحي بي نظير در شهر بيرجند در حال احداث است و به زوي عمليات اجرايي آن به اتمام مي رسد.
وي گفت: خراسان جنوبي جزو استان هاي پيش رو در كشور از نظر حجم تعداد پروژه هاي عمراني در حال ساخت است و طرح هاي عمراني خوبي در اين استان در دست اجرا است.
مديركل طرح هاي ملي و فراگير جوانان وزارت ورزش و جوانان اضافه كرد: ايده هاي خوبي در زمينه اشتغال در سمن هاي اين استان طراحي و اجرا مي شود، در برخي استان ها فقط سمن ها ايده براي كارآفريني و اشتغال ارائه مي دهند اما در اين استان سمن ها در اين زمينه گام هاي خوبي برداشته اند.
وي گفت: به طور مثال اينكه يك سمن در شهرستان مرزي زيركوه به دنبال فروش محصولات توليدي خود به كشورهاي خارجي است و ده ها شغل را ايجاد كرده كه جاي تقدير دارد.
آل اسحاق با اشاره به اينكه تا پايان فصل جاري خانه جوان در اكثر شهرستان هاي خراسان جنوبي راه اندازي مي شود افزود: در زمينه راه اندازي خانه هاي جوان در خراسان جنوبي تيم مديريت ورزش و جوانان استان بسيار قوي عمل مي كند.
وي گفت: افزايش زمينه براي شادي و نشاط مردم در سراسر كشور احساس مي شود و سازمان هاي مردم نهاد در برگزاري جشن هاي اعياد به صورت مردمي و همايش هاي پياده روي خانوادگي نقش مهمي در افزايش شادي و نشاط در جامعه دارند.
مديركل طرح هاي ملي و فراگير جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: مراكز شتاب دهي طرح و خلاقيت با همكاري جهاد دانشگاهي در برخي استان هاي كشور با هدف تقويت و مشاركت در مسير رشد ايده هاي خلاق فعال مي شود.
وي افزود: متاسفانه ظهور و بروز و تبليغات فعاليت سازمان هاي مردم نهاد خراسان جنوبي در سطح كشور خيلي پايين است كه بايد بيش از گذشته توانمندي ها و اقدامات سمن هاي بي نظير اين استان اطلاع رساني شود.
همچنين آيين اختتاميه كنفرانس ملي منطقه اي جوان خلاق - ايران پيشرو امروز (پنجشنبه) با حضور مديركل طرح هاي ملي و فراگير جوانان وزارت ورزش و جوانان در سالن اجلاس دانشگاه پيام نور بيرجند برگزار شد.
7556*3028