امسال 35 میلیارد تومان وام اشتغالزایی برای استان های سیل زده اختصاص یافت

تهران - ایرنا - رییس بنیاد مستضعفان گفت: با اختصاص 10 میلیارد تومان اعتبار مازاد، امسال 35 میلیارد تومان وام اشتغالزایی برای هر یك استان های سیل زده اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا از بنیاد مستضعفان، « محمد سعیدی كیا » با اشاره به سهمیه 25 میلیارد تومانی وام‌های اشتغالزایی برای توسعه مناطق محروم در استان‌ها افزود: برای آسایش و آرامش مردم سیل زده سهمیه این استان ها امسال 10 میلیارد تومان افزایش یافت.
وی با بیان اینكه در كنار خسارات سیل، شاهد بركاتی نیز بودیم از تأمین منابع آبی تا همدلی و اتحاد مردم، اظهار داشت: امیدوارم خداوند متعال به همه خانواده‌هایی كه عزیزی را از دست داده اند صبر بدهد و همه مسوولان كشور نیز به گونه‌ای رفتار كنند كه همه از این بركات بهره‌مند شوند.
در ادامه در مورد كمك‌های این نهاد انقلابی به سیل زدگان گفت: در این حادثه همه زیرمجموعه‌های بنیاد از جمله بنیاد علوی و سازمان اموال و املاك و ادارات كل استان‌ها برای كمك به سیل زدگان فعال بودند و علاوه بر توزیع ملزومات ضروری و موردنیاز، بنیاد مستضعفان مسوولیت تامین سیمان بازسازی واحد‌های مسكونی را پذیرفت كه حدود آن 400 هزار تن سیمان برآورد شده است.
رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی یادآورشد: علاوه بر كمك‌هایی كه تاكنون ارسال شده، 40 هزار تخته موكت - فرش و پتو نیز به تدریج به مناطق سیل زده ارسال خواهد شد.
وی در ادامه به بزرگترین مزرعه كشت زیتون در زمین 700 هكتاری جنوب شرقی پایتخت به عنوان پروژه كشاورزی سرخه حضار اشاره كرد و گفت: با اجرای این طرح ضمن ایجاد اشتغال و رونق تولید، بهره وری قابل توجهی از امكانات و منابع آبی موجود خواهیم داشت.
سعیدی كیا افزود: شاخص های بهره وری را هرچه بیشتر بالا ببریم براساس نظر و فرمایش مقام معظم رهبری شاهد رونق تولید بیشتری خواهیم بود، ضمن اینكه قسمت‌های عمده‌ای از درآمد‌های واحد‌های اقتصادی این نهاد انقلابی صرف محرومان و مستضعفان جامعه می‌شود و این باعث خوشحالی ما است.
به گزارش ایرنا، بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در اواخر سال گذشته در برخی از استانهای جنوبی و استان های گلستان و مازندران خسارت زیادی به مردم این مناطق وارد شد و بر اثر این حادثه 76 نفر از هموطنان در این استان ها جان خود را از دست دادند.
شبك**1108**1392