۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
کد خبر 83283959
۰ نفر
ستاد مديريت بحران در آستارا تشكيل شد

آستارا - ايرنا - ستاد مديريت بحران آستارا براي مقابله با مشكلات احتمالي ناشي از بارش برف در ارتفاعات، آبگرفتگي و سيلاب تشكيل شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا فرماندار آستارا روز پنجشنبه در جلسه ستاد مديريت بحران در فرمانداري اين شهرستان گفت: قصور در رفع مشكلات مردم در هنگام بحران، از هيچ مديري پذيرفته نيست و لايروبي رودخانه ها و تالاب ها با همكاري شركت آب منطقه اي گيلان براي جلوگيري از سيلاب جدي گرفته شود.
حسن رستم زاد افزود: هواشناسي از فردا تا سه شنبه هفته آينده هواي آستارا را باراني و در ارتفاعات بارش برف پيش بيني كرده است و راهداري و حمل و نقل جاده اي، جمعيت هلال احمر، پليس راه و بخشداري ها آماده باشند.
وي بيان كرد: مصالح و شاخه هاي بريده درختان در زير پل رودخانه مرزي آستاراچاي احتمال وقوع سيلاب را تشديد مي كند و لايروبي آن نقطه ضرورت دارد.
فرماندار آستارا گفت: حفاظت كوه، درخت و منابع طبيعي براي پيشگيري از سيلاب ضروري است و با عوامل برداشت غير مجاز كوه برخورد شود.
رمضان دانش رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي آستارا نيز در اين جلسه از آمادگي راهداران براي خدمات رساني در محورهاي مواصلاتي و تجهيز 2 تيم تخصصي راهداري به بيش از 10 دستگاه لودر، گريدر و كاميون خبر داد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و با يك هزار و 200ميليمتر بارش در سال، جزو پرباران ترين نقاط ايران است.
7105 / 7124/2007