دبیركل جهاد اسلامی بر مبارزه تا آزادی فلسطین تاكید كرد

بیروت- ایرنا- 'زیاد نخاله' دبیركل جدید جنبش جهاد اسلامی تاكید كرد: ما ، ایران و جبهه مقاومت در برابر اسراییل اعضای یك خانواده هستیم و به مبارزه خود تا آزادی مردم فلسطین ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایرنا، وی روز پنجشنبه در دیدار 'امیر خجسته' نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین و هیات همراه در بیروت این مطلب را بیان كرد.
دبیركل جدید جنبش جهاد اسلامی سفر هیات پارلمانی ایران را به لبنان در راستای ادامه حمایت های ایران از مبارزه ملت و گروه های فلسطینی و نشانگر پایداری و ایستادگی جمهوری اسلامی در این راستا دانست.
وی با ابراز همدردی با مصیب دیدگان سیل اخیر در ایران تاكید كرد، جمهوری اسلامی ایران همواره از مساله فلسطین حمایت كرده و ما خوشحال هستیم كه در كنار ایران قرار داریم.
نخاله با تاكید بر این كه حمایت های ایران از مردم فلسطین ، لبنان و یمن در تاریخ جهان ثبت خواهد شد، تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود همه مشكلات و تحریم ها و مشكلاتی كه امریكا برای آن ایجاد كرده است از مواضع خود عقب نشینی نكرده و این نشانه عزم و مقاومت مردم ایران برای دفاع از سیاست های اصولی خود است.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین نیز در دیدار با نخاله گفت: قضیه اصلی جمهوری اسلامی ایران حمایت از مردم و گروه های مقاومت فلسطین است و ایران حمایت از قدس به عنوان یك وظیفه شرعی و انسانی می داند.
وی با اشاره به حمایت های ایران از مردم مظلوم فلسطین در مجامع بین المللی و منطقه ای خاطرنشان كرد، ما از رفع مشكلات، بازگشت آوارگان فلسطینی به میهن خود و تشكیل دولت مستقل و آزادی قدس حمایت می كنیم.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین تصریح كرد: انتظار ما از گروه های فلسطینی وحدت و همدلی به عنوان تنها راه موفقیت مقاومت در برابر رژیم اسراییل است.
خجسته تاكید كرد: امروز افزایش راهپیمایی بازگشت ازسوی فلسطینی ها در هر هفته مورد توجه جهان و جهانیان قرار گرفته است و با وجود شمار زیاد شهدا ، مجروحان و جانبازان این راهپیمایی مردم فلسطین همچنان در آن حضور دارند و این نشانگر باور آنان به موضوع بازگشت به سرزمین خود است.
وی خاطرنشان كرد: در حال حاضر برخی كشورهای عربی تحت عناوین مختلف مانند معامله قرن و تجارت به دنبال رابطه با رژیم صهیونیستی هستند و باید گفت كه این یك اقدام ناپسند و خیانت به مردم فلسطین و آرمان های آنان است كه با مقاومت مردم فلسطین این توطئه نیز شكست خواهد خورد.
حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز در دیدار با دبیركل جنبش جهاد اسلامی تاكید كرد، مشكل جهان اسلام امروز به خاطر قدرت امریكا و اسراییل نیست بلكه مشكل آن در درون خود جهان اسلامی و به خاطر نفاق آشكار و پنهان برخی از كشورهای آن است.
وی تصریح كرد، در سال های اخیر گام های خوبی در جهان اسلام برای حمایت از فلسطین برداشته شده است و به همین خاطر برخی موضع اصلی خودشان را بروز داده و اكنون با این وضعیت جهان اسلام با چشم باز در مسیر خود حركت می كند.
حاجی بابایی خاطرنشان كرد: اگر سپاه را به عنوان گروه تروریستی اعلام می كنند این نشانه خشم آنان در برابر خنثی شدن توطئه های خود در منطقه است.
وی ادامه داد، سپاه شجره طیبه است و با وجود تمام مشكلات و تحریم هایی كه امریكا برای ایران ایجاد كرده است به خصوص خباثت های امریكا درخصوص سیل اخیر در ایران و جلوگیری از ارسال كمك ها به مردم سیلزده ایران به حمایت های خود از جبهه مقاومت و مردم فلسطین ادامه می دهد.
هیات پارلمانی ایران در سفر دوره ای به دو كشور لبنان و سوریه بامداد پنجشنبه وارد بیروت پایتخت لبنان شد.
اعضای این هیات امروز با سیدمحمد جلال فیروزنیا سفیر ایران در لبنان دیدار و گفت و گو كردند.
دیدار با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان و نمایندگان این كشور و مسوولان برخی گروه های فلسطینی از جمله برنامه های هیات پارلمانی در جریان سفر دو روزه به لبنان است.
ریاست این هیات را كه شامل چهار نماینده مجلس هستند، 'امیر خجسته' نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین برعهده دارد.
حسن لطفی و حمیدرضا حاجی بابایی نمایندگان مردم همدان و احمد صفری نماینده مردم كرمانشاه سه عضو دیگر این هیات هستند.
روابط پارلمانی بین ایران و كشورهای لبنان و سوریه در سال های اخیر با سفر هیات های مختلف درحال توسعه است.
شبك**خاورم*1436**1392