صعود كشتي گيران ايران به فينال كشتي جام قهرمانان تركيه

تهران- ايرنا - رقابت هاي بين المللي كشتي آزاد جوانان، جام قهرمانان تركيه ظهر امروز(پنجشنبه) در آنتالياي تركيه آغاز شد و محمد صادق فيروزپور و عليرضا عبداللهي به مرحله فينال چهار وزن نخست اين رقابت ها راه يافتند.

به گزارش ايرنا از فدراسيون كشتي، در پايان ديدارهاي مقدماتي فيروزپور و عبداللهي به ترتيب در وزن هاي 70 و 92 كيلوگرم به مصاف حريفان خود رفتند و راهي مرحله فينال شدند.
نتايج سه نماينده كشورمان در مسابقات چهار وزن نخست به شرح زير است:
در وزن 70 كيلوگرم فيروزپور در دور اول بيلال آكبي از تركيه را با نتيجه 7 بر 6 مغلوب كرد. وي در دور دوم با نتيجه 10 بر صفر آتاي مامعلي از قرقيزستان را شكست داد و در دور سوم نيز با نتيجه 10 بر صفر از پيش رو برداشت و راهي ديدار فينال شد.
عبداللهي در وزن 92 كيلوگرم در دو دور گئورگي چانكسلاني از گرجستان و كشتي گيري از تركيه را با نتايج 10 بر صفر و 14 بر 2 مغلوب كرد و راهي ديدار فينال شد.
در وزن 61 كيلوگرم مهدي شيرازي در دور نخست كاديرجان از قرقيزستان را با نتيجه 11 بر صفر شكست داد، اما در دور بعد مقابل حريف ترك خود در يك كشتي نزديك با نتيجه 6 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شكست حريفش در مرحله نيمه نهايي، شيرازي از دور رقابت ها كنار رفت.
مسابقات رده بندي و فينال اين وزن ها فردا (جمعه) برگزار مي شود، رقابت هاي اوزان 65، 79 و 97 كيلوگرم فردا و شنبه و رقابت هاي اوزان 57، 86 و 125 كيلوگرم نيز روزهاي شنبه و يكشنبه برگزار مي شود.
ورزشي **1828**1584