۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
کد خبر 83283829
۰ نفر
«پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو» در پایتخت كلید خورد

تهران-ایرنا- در ادامه پویش سه شنبه های بدون خودرو، برنامه «پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو» نیز از امروز (29 فروردین) با هدف معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری پایتخت شروع به كار كرد.

به گزارش ایرنا طی چندماه اخیر «پیروز حناچی» پس از انتخاب به عنوان شهردار تهران به پویش سه شنبه های بدون خودرو پیوسته و دیشب نیز توئیت كرد كه از این پس استفاده از دوچرخه های هوشمند اشتراكی «بیدود» در روزهای سه شنبه هر هفته رایگان شده است.
حالا ستاد گردشگری شهرداری تهران در ادامه این برنامه ها، پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو را طراحی و عملیاتی كرده و امیدوار است كه در صورت استقبال شهروندان هم از یكسو زمینه معرفی بیشتر شهر پایتخت و توسعه فرهنگ گردشگری در آن فراهم و هم به روند كاهش ترافیك و آلودگی هوای این كلانشهر كمك شود.
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران می گوید این طرح در ادامه «پرسه در شهر» كه در تعطیلات نوروز مورد استقبال شهروندان قرار گرفت، اجرایی شده است.
«مهدی سیف» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توضیح داد: در طرح پرسه در شهر 18 مسیر گردشگری از ساعت 10 تا 18 تعیین شده بود كه شهروندان و گردشگران به همراه راهنمایان با این مكان ها بیشتر آشنا می شدند.
وی افزود: در ادامه این طرح و همچنین نامگذاری سه شنبه های بدون خودرو توسط شهردار تهران، روزهای پنجشنبه را به عنوان پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو نامگذاری كردیم كه از امروز به صورت رسمی آغاز شد.
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اظهارداشت: برای امروز، محدوده میدان مشق، بازدید از سردر باغ ملی، موزه پست، ساختمان وزارت امور خارجه، دانشگاه هنر، مجموعه موزه ملك و قزاقخانه با راهنمای گردشگری برای اولین مسیر تعیین شده بود.
وی گفت: همچنین امروز با هماهنگی شركتی، تورهای گردشگری با دوچرخه در مسیرهای تعیین شده برگزار شد و ما از سایر طرح ها در این حوزه استقبال می كنیم.
سیف بیان كرد: راهنمایان گردشگری در این تورها مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند و تسلط كافی بر مكان ها و ابنیه های تاریخی شهر تهران دارند.
وی اظهارداشت: برای پنجشنبه هفته آینده محدوده میانی خیابان ولیعصر(عج) شامل میدان منیریه و بناهای تاریخی همچون خانه مینایی، عبادتگاه شاه ورهرام ایزد، خانه انیس الدوله و خانه پدری فروغ فرخزاد تعیین شده است كه در صورت استقبال و رضایت شهروندان سعی می كنیم در هفته های بعد مسیرهای مختلفی را پیش بینی كنیم.
به گفته رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران شهروندان برای كسب اطلاعات درباره مسیرها و مقاصد گردشگری در پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو می توانند به پایگاه اینترنتی این ستاد به نشانی http://visit.tehran.ir/ مراجعه كنند.

تهرام/7245/ 1008