هشت هزار نفر از مردم زاوه در طرح سلامت نوروزي معاينه شدند

تربت حيدريه - ايرنا- مدير شبكه بهداشت و درمان زاوه از معاينه و ويزيت بيش از هشت هزارنفر از شهروندان اين شهرستان در قالب اجراي طرح سلامت نوروزي خبر داد.

رحمت الله نجفي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از اين تعداد، هشت هزار و 174 بيمار در مراكز بهداشتي و درماني شهرستان توسط پزشكان معاينه شدند و 77 بيمار نيز با تشخيص پزشك معالج براي ادامه وضعيت درمان با آمبولانس به مراكز درماني خراسان رضوي اعزام شدند.
وي ادامه داد: در طرح سلامت نوروزي از 107 نوزاد نمونه گيري هيپوتيروئيد صورت گرفت و بيش از 500 مورد آزمايش و 107 واكسيناسيون كودك كمتر از شش سال نيز انجام شد.
مدير شبكه بهداشت و درمان زاوه با اشاره به تشديد بازديدها در طرح سلامت نورزي گفت: كارشناسان بهداشت محيط از 530 مكان تهيه، توزيع و عرضه مواد غذايي اين شهرستان نيز بازديد كردند كه در اين راستا بيش از 730 كيلوگرم مواد غذايي فاسد كشف، ضبط و معدوم شد.
نجفي صدور 31 مورد كارت بهداشت، 39 مورد نمونه برداري ميكروبي آب آشاميدني، 207 مورد سنجش كلر باقيمانده آب آشاميدني و 29 مورد رسيدگي به شكايات مردمي را از ديگر اقدامهاي صورت گرفته در راستاي اجراي طرح سلامت نوروزي در زاوه بيان كرد.
وي ابراز اميدواري كرد در سايه تلاش شبانه روزي و با انجام برنامه ريزيهاي لازم در حفظ و ارتقاي سلامت مردم منطقه گامهاي اساسي برداشته شود.
طرح سلامت نوروزي كه از اواخر اسفند پارسال آغاز شده بود آخر فروردين ماه كنوني پايان مي يابد.
دانشگاه علوم پزشكي تربت حيدريه با زيرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حيدريه، مه ولات و زاوه به 350 هزار نفر از ساكنان آنها خدمات ارائه مي دهد.
شهرستان زاوه با 80 هزار نفر جمعيت در 170 كيلومتري جنوب مشهد واقع است.
1922/7079