مديرعامل بنياد مهدي فارس:جشن هاي نيمه شعبان رويكردي مردمي دارند

شيراز-ايرنا- مديرعامل بنياد و موسسه فرهنگي حضرت مهدي موعود (عج) استان فارس گفت: جشن هاي نيمه شعبان به صورت مردمي برگزار مي شود و اقشار مختلف در برپايي آن نقش ويژه اي دارند.

حجت الاسلام عليرضا حدائق، پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: بنياد و موسسه فرهنگي مهدي موعود (عج) همه ساله 2 ويژه برنامه برگزار مي كند، يكي به مناسبت پانزدهم شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج) و ديگري به مناسبت نهم ربيع الاول، سالروز آغاز امامت اين امام بزرگوار است.
مسئول حوزه علميه مولي‌الموحدين اظهار داشت: جشن ها و آيين هاي سالروز آغاز امامت حضرت ولي عصر (عج) به صورت متمركز و با حضور پُر شور مردم در مساجد و تكايا برگزار مي شود اما مراسم نيمه شعبان را همه مردم مي توانند در اقصي نقاط استان فارس برگزار كنند.
وي ادامه داد: اصراري براي برگزاري آيين هاي نيمه شعبان به صورت متمركز وجود ندارد زيرا بر اين باوريم، جشن هايي كه به اين مناسبت فرخنده و به صورت فراگير در نقاط مختلف اين استان برگزار مي شود، مي تواند نشاط و شادي را به جامعه تزريق كند.
حدائق اضافه كرد: يكي از برنامه هايي كه قرار است امسال در نيمه شعبان و به صورت ويژه اجرا شود، برگزاري راهپيمايي با عنوان 'حماسه حضور براي ظهور' است و از مهدي جويان و ارادتمندان حضرت مهدي (عج) در استان فارس دعوت مي كنيم در اين مراسم حضور داشته باشند.
به گفته وي، اين راهپيمايي از ساعت 10صبح نيمه شعبان كه مصادف با يكم ارديبهشت 98 است از چهار راه غدير در شيراز آغاز و به حرم مطهر احمد بن موسي الكاظم شاهچراغ (ع) منتهي مي‌شود.
مسئول حوزه علميه منصوريه شيراز اضافه كرد: بنياد و موسسه فرهنگي مهدي موعود (عج) امسال نيز جشن و برنامه ويژه اي براي نيمه شعبان تدارك ديده است كه در مهديه جديد استان فارس برگزار مي شود.
حدائق ادامه داد: همچنين اين بنياد آماده است تا اطلاعات لازم و احاديثي را كه از اهل بيت (ع) در مورد مهدويت نقل شده در اختيار متوليان برگزار كننده آيين هاي نيمه شعبان و مراسمي نظير احياي مهدوي كه در مساجد و تكاياي اين استان برگزار مي شود، قرار دهد.
وي بيان كرد: مراسم احياي مهدوي مشتمل بر سه بخش، استغفار، اضطرار و دعاست و سعي شده تا در ابتدا استغفاري دسته جمعي انجام شود، بعد از آن فرازهايي از دعاي ندبه با نيت درخواست ظهور حضرت مهدي (عج) از پيشگاه خداوند قرائت و پس از آن براي ظهور اين امام جليل القدر، دعا و نيايش انجام مي شود.
ع.پ /6118

سرخط اخبار استان‌ها