۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
کد خبر 83283805
۰ نفر
تخریب ساختمان های فلسطینیان در قدس شرقی

غزه - ایرنا- شهرداری قدس اشغالی با همراهی نظامیان رژیم صهیونیستی ساختمان های متعلق به فلسطینیان را در منطقه سلوان واقع در قدس شرقی تخریب كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از غزه، دادگاه عالی رژیم صهیونیستی شنبه گذشته (24 فروردین ماه) مجوز تخریب ساختمان های متعلق به فلسطینیان را در سلوان صادر كرده بود.
نظامیان اسرائیلی ضمن درگیری با جوانان فلسطینی، با بلدوزر چند مخزن و مغازه متعلق به فلسطینیان را نیز در محله 'وادی یصول' در سلوان تخریب كردند.
طبق مجوز دادگاه عالی رژیم اسرائیل، شهردای قدس مجاز است همه خانه های محله وادی یصول را كه شامل 70 خانه می شود و 500 فلسطینی در آن سكونت دارد، تخریب كند.
ولید الشویكی ساكن محله یاد شده در این باره گفت كه ساكنان این محله تلاش كردند تا برای ساخت خانه های خود از رژیم اشغالگر مجوز بگیرند، اما آنها به هیچ وجه به ما مجوز نمی دهند.
وی ادامه داد، اكنون من و زن و بچه ام كجا باید برویم، در خیابان؟! ما به خانه نیاز داریم.
بلدوزرهای رژیم صهیونیستی روز گذشته (چهارشنبه) نیز خانه صالح البرغوثی شهید فلسطینی را در شهرك كوبر در شمال رام الله فلسطین اشغالی ویران كردند.
با وجود تصویب قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و محكومیت شهرك سازی و مصادره اراضی فلسطینی ها، مقام های رژیم صهیونیستی و در راس آنها بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم همواره اعلام كرده اند كه به این قطعنامه ها پایبند نخواهند ماند.
اقدامات تل آویو علیه مردم فلسطین طی ماه های اخیر و به ویژه پس از حمایت های گسترده دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا از اسرائیل، افزایش یافته است.
در همین راستا، نتانیاهو در پی عملیات فلسطینی ها علیه صهیونیست ها در كرانه باختری، دستور داد تا 82 واحد مسكونی جدید در شهرك صهیونیستی عوفرا و نیز دو شهرك صنعتی جدید در نزدیكی شهرك های «آونی حیفیتس» و «بیتارعلیت» احداث شود.
خاورم**9329*1436*1275