500 دانش آموز دختر خراسان شمالي در مسابقات ورزشي رقابت دارند

بجنورد- ايرنا- معاون سلامت و تربيت بدني آموزش و پرورش خراسان شمالي گفت: 500 نفر از دانش آموزان دختر اين استان در مسابقات ورزشي مرحله استاني با هم رقابت مي كنند.

حسن لنگري روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: رقابت هاي ورزشي دانش آموزان دختر استان از روز چهارشنبه با برگزاري مسابقات رشته واليبال آغاز شده است و امروز تيم هاي رشته هاي هندبال، بدمينتون و تنيس روي ميز پيگيري مي شود.
وي افزود: مسابقات ورزشي فردا پايان مي يابد و برگزيدگان به مرحله كشوري اين رقابت ها راه مي يابند.
لنگري با بيان اينكه رقابت هاي ورزشي دانش آموزان استان سال تحصيلي جاري در چند مرحله پيگيري مي شود گفت: اكنون مرحله دوم مسابقات ورزشي دانش آموزان براي دختران مقطع متوسطه در سطح استاني در حال برگزاري است.
وي خاطرنشان كرد: در مجموع 12 تيم ورزشي دختران در چهار رشته در حال رقابت هستند.
معاون سلامت و تربيت بدني آموزش و پرورش خراسان شمالي گفت: در مرحله نخست دانش آموزان استان در رشته هاي مختلف در دهه فجر برگزار شد كه در آن تيم لنگ دختران و پسران، مقام نخست كشوري را از آن خود كردند.
165 هزار دانش آموز خراسان شمالي در بيش از 2 هزار باب آموزشگاه مشغول به تحصيل هستند و 600 دبير تربيت بدني در مدارس استان فعاليت دارند.
اكنون 60 فضاي ورزشي در اختيار دانش آموزان است و سرانه ورزشي فضاي سرپوشيده هر دانش آموز در مدارس خراسان شمالي 28 سانتي متر است كه در اين باره در جايگاه چهارم استان هاي كشور است و سرانه ورزش روباز مدارس استان به ازاي هر دانش آموز 18 سانتي متر است كه در اين باره استان هشتم است.
7185/ 6042