مترو، فضاي سبز و پسماند محور مذاكرات حناچي با شهردار بغداد

بغداد - ايرنا - «پيروز حناچي» شهردار تهران در ديدار با همتاي بغدادي خود درباره همكاري در حوزه هاي مختلف بويژه احداث خطوط مترو، پسماند و فضاي سبز بحث و مذاكره كرد.

به گزارش ايرنا حناچي روز پنجشنبه به همراه 'شهربانو اماني' عضو شوراي اسلامي شهر تهران و 'سيدموسي عليزاده طباطبايي' معاون سفير جمهوري اسلامي ايران در بغداد با 'ذكري علوش' شهردار بغداد ديدار و گفت وگو كرد.
وي پس از اين ديدار به خبرنگار ايرنا گفت: به دعوت سركار خانم علوش براي بازديد از نمايشگاه بين المللي گل و گياه بغداد به اين شهر سفر كرده است.
حناچي افزود: در ديدار امروز با شهردار بغداد با تشريح توانمندي هاي شركت هاي ايراني در اجراي طرح هاي توسعه و خدمات شهري از جمله مترو، معماري، مرمت آثار تاريخي، زيباسازي شهري و مديريت و بازيافت پسماند آمادگي شهرداري تهران براي همكاري و انتقال تجربيات با شهرداري بغداد مطرح شد.
وي گفت: مذاكرات بسيار خوبي در خصوص همكاري در زمينه احداث خطوط مترو، اجراي طرح هاي مديريت و بازيافت پسماند، توسعه فضاي سبز و خدمات شهري و آتش نشاني انجام شد كه در سفر آتي شهردار بغداد به تهران پيگيري و تكميل خواهد شد.
حناچي با اشاره به دعوت خود از شهردار بغداد براي سفر به تهران، گفت ان شاء الله در اين سفر و از طريق كميسيون مشترك دو كشور تلاش خواهد شد به تفاهم هايي در زمينه همكاري ميان دو شهرداري برسيم.
شهردار تهران ابراز اميدواري كرد با توجه به تجربياتي كه وجود دارد سفر شهردار بغداد به تهران زمينه آغاز همكاري ميان دو شهرداري را در بخش هاي مختلف فراهم كند.
ذكري علوش شهردار بغداد نيز در پاسخ به سوال خبرنگار ايرنا با استقبال از سفر حناچي به بغداد، آمادگي شهرداري اين شهر را براي همكاري و تبادل تجربيات با همتاي تهراني خود اعلام كرد.
وي گفت: ديدار مهمي با شهردار تهران و هيات همراه داشتم و با توجه به توانمندي هايي كه در طرف ايراني سراغ داريم اميدواريم در سفر آتي به تهران زمينه آغاز همكاري و تبادل تجربيات ميان دو طرف فراهم شود.
علوش گفت: همكاري مشترك ميان دو شهرداري را پيگيري مي كنيم تا به شكل تفاهم نامه به جريان بيفتد و اميدواريم در زمينه هاي مترو، توسعه فضاي سبز و ساير حوزه هاي شهري بتوانيم با هم همكاري كنيم.
پيروز حناچي شهردار تهران به همراه شهربانو اماني عضو شوراي اسلامي شهر تهران چهارشنبه شب براي انجام يك سفر رسمي وارد بغداد شد و قرار است با چندتن از مسئولان عراقي ديدار و گفتگو كند.
خاورم*2**380*