استاندار تهران سرانه بیمارستانی غرب این استان را فاجعه خواند

تهران- ایرنا- «انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران در جلسه شورای اداری شهرستان رباط كریم با اشاره به سرانه بیمارستانی غرب این استان به میزان 0.6 تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت، آن را یك فاجعه خواند.

به گزارش ایرنا استان تهران 16 شهرستان دارد كه رباط كریم، شهریار، ملارد و شهرقدس از جمله شهرستان های غرب این استان را تشكیل می دهند و این درحالی است كه برخی از این شهرستان ها هركدام جمعیتی در حدود بعضی استان های كشور دارند.
منابع مختلف سرانه تخت بیمارستانی كل استان تهران را 26 تخت به ازای هر 10 هزار نفر اعلام كرده اند در حالی كه این رقم در سرانه مربوط به شهرستان های استان به غیر از شهر تهران(پایتخت) هفت تخت برای هر 10 هزار نفر و در كشور 19 تخت به ازای هر 10 هزار نفر است.
محسنی بندپی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رباط كریم همچنین با انتقاد از سرانه آموزشی استان تهران بیان كرد: معاون وزیر آموزش و پرورش گفته بود كه بعد از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان، شهرستان های استان تهران فقیرترین سرانه آموزشی را در كشور دارند.
وی با اشاره به شرایط رباط كریم اظهارداشت: نرخ بیكاری در این شهرستان هشت درصد است كه با وجود زمینه های كسب و كار باید نرخ بیكاری آن كاهش یابد.
به گزارش ایرنا سرانه آموزشی استان تهران نیز 32 دانش آموز در هر كلاس اعلام شده است در حالی كه این رقم در كل كشور به 24 دانش آموز در هر كلاس می رسد.
استاندار تهران گفت: نرخ رشد جمعیت در شهرستان رباط كریم رو به رشد و این بدین مفهوم است كه رباط كریم شهرستانی مهاجرپذیر به شمار می آید.

**مترو به رباط كریم می رسد
وی همچنین با تاكید بر ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی در غرب استان تهران خاطرنشان كرد: قطار حومه ای پرند، رباط كریم، اسلامشهر به طول 50 كیلومتر در دست احداث قرار دارد و در عین حال معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران نیز مسئولیت همكاری در خصوص ایجاد و توسعه مترو در رباط كریم را تقبل كرده است.

**مشكلات صنعت استان را شناسایی كرده ایم
محسنی بندپی همچنین به نامگذاری سال جاری با عنوان رونق تولید اشاره و خاطرنشان كرد: بزودی جلسه اختصاصی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برای رفع مسائل و مشكلات واحدهای صنعتی شهرك های صنعتی شهرستان رباط كریم نیز برگزار می كنیم.
استاندار تهران گفت: مشكلات بخش صنعت و تولید استان را رصد و شناسایی كرده ایم و برای رونق تولید در سال98 برنامه ای ویژه داریم.
وی اضافه كرد: رفع و اصلاح قوانین دست و پاگیر اداری و توجه به مطالبات صاحبان صنایع زمینه ساز تحقق شعار رونق تولید است.
محسنی بندپی اعلام كرد: حدود 12 هزار و 500 واحد صنعتی كشور با ظرفیت زیر 50 درصد فعالیت می كنند و این یعنی باید در سال رونق تولید بیشتر تلاش كنیم.
وی افزود: با وجود ابلاغ اصل 44 قانون اساسی و وابسته نبودن دولت به بنگاه داری، اما هنوز این اصل بدرستی اجرایی نشده است و برخی مسئولان رها كردن این بنگاه ها را برای خود سخت می پندارند.
تهرام/3001/ 1008