۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
کد خبر 83283638
۰ نفر
پرسنل نيروي دريايي ارتش در آستارا تجليل شدند

آستارا - ايرنا - جمعي از مسئولان آستارا به مناسبت 29 فروردين روز ارتش جمهوري اسلامي ايران، از تعدادي از پرسنل نيروي دريايي ارتش در اين شهرستان مرزي تجليل كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا فرماندار آستارا روز پنجشنبه در پايگاه نيروي دريايي اين شهرستان گفت: ارتش در برهه هاي حساس نظام بويژه در هشت سال دفاع مقدس، ايستادگي و مقاومت خود را به منصه ظهور گذاشت.
حسن رستم زاد افزود: ارتش در كنار نيروهاي مسلح با هم افزايي و اتكاء به قدرت الهي به بالاترين مدارج پيشرفت رسيده و نيروي دريايي ارتش با آمادگي كامل، وظيفه پاسداري از مرزهاي آبي را عهده دار است.
وي بيان كرد: ملت ايران، ايثار نيروهاي ارتش در دفاع مقدس را فراموش نمي كند و ارتش، سپاه و بسيج در سيلاب اخير در كنار نهادهاي خدمت رسان، به مردم مناطق حادثه ديده كمك كردند و اقدامات آنها قابل تقدير است.
شهرستان مرزي بندر آستارا در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و داراي 38 كيلومتر مرز خشكي و 15 كيلومتر مرز آبي با جمهوري آذربايجان است.

** اداره ميراث فرهنگي آستارا صاحب ساختمان شد
سرپرست اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آستارا گفت: اين اداره بعد از چند سال استقرار در فضاي نامناسب و استيجاري، امسال صاحب ساختمان مستقل با معماري بومي شد.
پردل اميري نژاد روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: اين ساختمان در دو طبقه با 150 متر مربع زير بنا و هزينه اي بالغ بر يك ميليارد و 700 ميليون ريال توسط شهرداري آستارا در ميدان شهداي گمنام اين شهر ساخته و به اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري واگذار شد.
وي بيان كرد: طبقه پايين اول ساختمان به محل عرضه صنايع دستي تبديل خواهد شد و هنرمندان اين رشته براي دريافت تسهيلات و سرمايه در گردش، در قالب شركت تعاوني فعاليت خواهند كرد.
اميري نژاد گفت: گليم، جاجيم، كيف دستي و مسافرتي، خورجين، تابلو فرش، لباس محلي، معرق و نازك كاري بر چوب از آثار بيش از يك هزار هنرمند صنايع دستي آستاراست و دهستان عنبران در توليد گليم و صنايع دستي شهرت زيادي دارد.
7105 / 7124/2007