اینستاگرام پیام امام جمعه شیراز در حمایت از سپاه را حذف كرد

شیراز- ایرنا- شبكه اجتماعی اینستاگرام در همراهی با اقدام آمریكا در قرار دادن سپاه در فهرست سازمان های تروریستی خارجی، پست صفحه آیت الله لطف الله دژكام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در حمایت از سپاه را حذف كرد.

به گزارش پنجشنبه ایرنا، این پُست اینستاگرامی، تركیبی از تصویر حضور آیت الله دژكام در جبهه طی دوران دفاع مقدس و همچنین تصویر حضور امام جمعه شیراز در آیین نمازجمعه با پوشش لباس نظامی سپاه است.
ذیل این پُست اینستاگرامی با هشتگ ' من سپاهی ام' ، فرازی از سخنان آیت الله دژكام در نماز جمعه شیراز آمده است، مبنی بر این كه: ' من این لباس مقدس پاسداری را از همان موقع كه تحویل گرفتم، هنوز تحویل سپاه نداده ام'.
صفحه رسمی آیت الله دژكام در اینستاگرام به نشانی dezhkam_ir در دسترس عموم قرار دارد.
مسدودسازی حساب كاربری انگلیسی زبان رهبر معظم انقلاب اسلامی و صفحات منسوب به برخی سرداران سپاه پاسداران توسط اینستاگرام و همچنین حذف پست های منتشر شده در حمایت از سپاه، موجی از واكنش ها را در فضای رسانه ای كشور به دنبال داشته است.
برخی رسانه های ایران از این اقدام به عنوان 'شبیخون اینستاگرامی' یاد كردند و نوشتند: این اقدام اینستاگرام قابل پیش‌بینی بود چرا كه بارها نشان داده تحت سیطره آمریكا است و منافع آن در اجرای دستورات این كشور است و بر همین اساس می‌توان تصمیم اینستاگرام را دقیقا مطابق با موضع كاخ سفید با جمهوری اسلامی دانست.
از نگاه برخی تحلیلگران، محذورات نبرد حقیقی، آمریكا را به جنگ مجازی با سپاه سوق داده است.
رحمت مهدوی كارشناس مسائل سیاسی پیش از این در گفت و گو با ایرنا گفته بود: اقدام اینستاگرام اهدافی متعدد را دنبال می كند از جمله جلوگیری از فعالیت در فضای مجازی برای دفاع از عملكرد سپاه و مخدوش كردن چهره هایی كه در شبكه های اجتماعی محبوبیتی فزاینده می یابند.
مركز ملی فضای مجازی نیز با انتشار بیانیه ای اقدامات اخیر اینستاگرام در حذف حساب‏ برخی كاربران ایرانی را مصداق نقض حقوق بشر و در تضاد با حقوق ملت‌ها دانست.
در این پپوند، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری با استناد به دیالوگ سریال «گیم آف ترونز» در حساب توئیتر خود نوشت: «‏وقتی دهان یك مرد را می‌بندی، دروغگو بودنش رو ثابت نمی كنی، بلكه فقط به دنیا میگی از چیزی كه او ممكنه بگه می ترسی».
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا نوزدهم فروردین 98 با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی اعلام كرد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد.
در پی این تصمیم آمریكا، جمهوری اسلامی ایران هم در اقدامی متقابل، دولت آمریكا را حامی تروریسم و فرماندهی مركزی آمریكا موسوم به سنتكام را به عنوان گروه های تروریستی شناسایی كرد.
2027