ترافيك در مسير جنوب به شمال كندوان نيمه سنگين و روان است

نوشهر- ايرنا - رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي چالوس گفت: در حال حاضر ترافيك جاده كندوان در مسير جنوب به شمال نيمه سنگين و روان است.

مهدي صفايي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود : هم اكنون با توجه به افزايش تردد مسافران به سمت چالوس شاهد ترافيك نيمه سنگين در اين محور كوهستاني و سنگين در محدوده هاي هزارچم، سياه بيشه و پل زنگوله مي باشيم.
وي با اشاره به ترافيك نيمه سنگين و افزايش حجم خودروها در مسير، از رانندگان خواست علاوه بر همراه داشتن تمامي وسايل مورد نياز با صبر و حوصله و رعايت سرعت مطمئن رانندگي كنند.
صفايي همچنين از آمادگي سه تيم راهداري در مسير 80 كيلومتري اين جاده در دهنه شمال تونل كندوان ، ولي آباد و پل زغال در اين مسير خبر داد كه در صورت نياز وارد عمل خواهند شد.
مسئول ايستگاه هواشناسي سياه بيشه نيز وضعيت هواي اين منطقه را ابري اعلام كرد و گفت : هم اكنون دماي هوا در اين منطقه 15 درجه سانتي گراد است.
كرمعلي اسدي افزود : با توجه به ورود سامانه بارشي در منطقه، از امشب شاهد كاهش دما همراه با وزش باد و رگبار و رعد و برق در منطقه تا روز يكشنبه خواهيم بود.
براساس اعلام پليس راه، تردد در كندوان از ساعت 14 روز جمعه 30 فروردين از كرج به سمت چالوس ممنوع است و از ساعت 14 تا 24 همان روز از مرزن آباد به سمت كرج يكطرفه مي شود.
روز يكشنبه نيز مصادف با نيمه شعبان تردد در جاده كندوان از ساعت 14 به سمت چالوس ممنوع است و از ساعت 14 از چالوس به سمت كرج يكطرفه خواهد بود.
حدود 80 كيلومتر از مسير 160 كيلومتري جاده كوهستاني چالوس - كرج(كندوان) جزء حوزه استحفاظي مازندران و بقيه نيز مربوط به استان البرز است كه بيش از 15 تونل كوچك و بزرگ و تعدادي پل در طول مسير دارد.
مازندران حدود 11 هزار كيلومتر جاده اصلي و فرعي دارد و سالانه 400 ميليون تردد خودرويي در جاده هاي انجام مي شود.
/1295/ 1602/1654