مراكز شتاب دهی طرح و خلاقیت در استان ها فعال می شود

بیرجند - ایرنا - مدیركل طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: امسال دستكم 10 طرح توانمندسازی را وزارت ورزش و جوانان اجرایی می كند كه یكی از مهمترین آنها فعالیت مراكز شتاب دهی طرح و خلاقیت است.

به گزارش ایرنا امیرحسین آل اسحاق روز پنجشنبه در حاشیه آیین اختتامیه كنفرانس ملی منطقه ای جوان خلاق - ایران پیشرو در جمع خبرنگاران افزود: طرح منش در برخی استان های كشور با همكاری جهاد دانشگاهی در حال اجرا است.
وی بیان كرد: اگر جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی تمایلی به اجرای این طرح داشته باشد با توجه به هدف شتاب دهی آموزش و خلاقیت، وزارت ورزش و جوانان هم همراهی می كند.
مدیركل طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: كمك به افزایش خودباوری جوانان و نوجوانان یكی از دستورالعمل های این وزارتخانه است كه برای تحقق این مهم طرح های گوناگونی در سراسر كشور اجرا می شود.
وی ادامه داد: یكی از این طرح ها، طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه است كه قراردادهایی با ستاد كل نیروهای مسلح منعقد شده است و امیدواریم سهم خراسان جنوبی از هزار سرباز در این طرح با توجه به ظرفیت های موجود به 2 هزار نفر برسد و از اوایل تابستان آغاز شود.
آل اسحاق از افزایش اعتبارات طرح های خلاقیت و اشتغال خبر داد و گفت: سال گذشته 2 میلیارد تومان اعتبارات فنی اعتباری اشتغال به خراسان جنوبی اختصاص یافت اما با توجه به جذب 100 درصدی این رقم در سال جاری به چهار میلیارد تومان خواهد رسید.
وی با بیان اینكه خلاقیت جوانان برای رسیدن به اشتغال مورد حمایت وزارت ورزش و جوانان قرار می گیرد تصریح كرد: خراسان جنوبی در این زمینه یك شگفتی است و با توجه به ظرفیت های موجود در كوتاه مدت آینده ای روشن را به همراه خواهد داشت.
وی از مستندسازی 10 جوان كارآفرین خراسان جنوبی و پخش آن در صدا و سیما خبر داد و افزود: امیدواریم این مستندها تاثیر خوبی بر اعتماد به نفس جوانان داشته باشد.
به گزارش ایرنا در این همایش از جوانان خلاق و كارآفرین استان خراسان جنوبی تجلیل و سامانه آموزشی آنلاین كارآفرینی و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد با هدف افزایش عدالت آموزشی و دسترسی رایگان سمن ها به كارگاه های آموزشی رونمایی شد.
كنفرانس ملی، منطقه ای جوان خلاق - ایران پیشرو با محوریت كارآفرینی و ترویج روحیه كارآفرینی، موفقیت و ایجاد انگیزه بین جوانان منطقه شرق كشور شامل استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، كرمان، سیستان و بلوچستان و یزد از 26 فروردین ماه جاری در بیرجند آغاز شد و امروز 29 فروردین خاتمه یافت.
3215*3028