گلریزان 2.5 میلیارد تومانی ورزشكاران و هنرمندان برای سیل زدگان

تهران- ایرنا- بیش از 25 میلیارد و 300 میلیون ریال كمك های مردمی در گردهمایی ورزشكاران و هنرمندان برای كمك به سیل زدگان جمع آوری و به سازمان هلال احمر كشور تحویل داده شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، مراسم گردهمایی ورزشكاران، هنرمندان برای كمك به سیل زدگان با حضور سید رضا صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش های همگانی و جمع زیادی از ورزشكاران و هنرمندان، خیران، تجار و كسبه بازاری برگزار شد تا كمك هایی نقدی و غیر نقدی برای كمك به سیل زدگان یك ماه گذشته جمع آوری شود.
در این مراسم ورزشكارانی چون علیرضا حیدری، حسن رنگرز، حمید سوریان، مجبتی جباری و بهداد سلیمی حضور داشتند. حیدری در اقدامی ارزشمند قول داد مدال برنز المپیك آتن خود را با قیمت پایه 320 میلیون تومان به حراج بگذارد.
در این مراسم به گفته احمدی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش های همگانی وزیر ورزش قرار شد مبالغ حاصل از فروش بلیت های فیلم تختی به حساب هلال احمر واریز شود كه محمد مهدی نبی عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در این امر خداپسندانه برای خرید یك بلیت مبلغ 30 میلیون تومان پرداخت كرد.
در این مراسم شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از تخریب كامل بیش از ٨٠ هزار واحد مسكونی در حادثه سیل اخیر خبر داد و گفت: خسارت وارده به این واحدهای مسكونی 400 میلیارد تومان برآورد شده است، اما تاكنون 110 میلیارد تومان از بخش كمك های مردمی تامین شده و تا تامین مبلغ مورد نیاز فاصله زیادی وجود دارد.
همچنین 80 میلیون تومان كمك‎های غیر نقدی از جمله كنتورهای برق و ... جمع آوری شد.
در ادامه این مراسم، شركت كنندگان از مبلغ 22 هزار تومان تا 5 میلیون تومان و كسبه و تجار بازار بزرگ ایران از 15 تا60 میلیون تومان به این حركت مردمی و خدا پسندانه كمك كردند و جمع كمك‌های اقشار مختلف حاضر در این گردهمایی به 2 میلیارد و 530 میلیون ریال معادل 25میلیارد و سیصد میلیون ریال تا لحظه ارسال این خبر رسید.
مسئولان برگزاری این گردهمایی اعلام كردند، ابتدای هفته آینده جزئیات رسمی ارقام جمع آوری شده اعلام خواهد شد.
گردهمایی ورزشكاران و هنرمندان برای كمك به سیل زدگان با كمك كمیسیون صلح و ورزش كمیته ملی المپیك، سازمان هلال احمر، كمیسیون ملی یونسكو، بنیاد فارابی و بازار بزرگ ایران برگزار و پس از پایان مراسم گلریزان برای كمك به هموطنان سیل زده انجام شد. بعد از آن فیلم «غلامرضا تختی» اكران شد.
به گزارش ایرنا، از آخرین روزهای سال 97 باران های شدید در نقاط مختلف كشور از جمله استان های فارس ، گلستان، لرستان و سیستان و بلوچستان موجب سیل و طغیان رودخانه ها شد كه تخریب های بسیاری در روستاها و شهرها كشور داشته است.
ورزشی **9250**1584