سامانه بارشي جديد از جمعه وارد آذربايجان غربي مي شود

مهاباد - ايرنا - رييس اداره هواشناسي مهاباد گفت: سامانه بارشي جديد از فردا /جمعه/ وارد آذربايجان غربي مي شود و با خود بارش باران و در مناطق مرتفع برف به همراه دارد.

اردلان محمدپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين سامانه از ظهر روز جمعه وارد آذربايجان غربي مي شود و تا روز شنبه هفته آينده با خود بارش هاي مناسبي به همراه دارد كه با توجه به افت دماي هوا بارش ها در مناطق مرتفع و سردسير به صورت برف پيش بيني مي شود.
وي اضافه كرد: قبل از ورود اين سامانه نيز به دليل وجود رطوبت در هوا، احتمال وقوع رگبار پراكنده باران در برخي مناطق استان وجود دارد.
محمدپور افزود: در شبانه روز گذشته اروميه، چالدران و تكاب با دماي 2 درجه سانتي گراد سردترين شهرهاي استان و پلدشت با حداكثر دماي هواي 19 درجه سانتي گراد گرم ترين نقطه استان بود.
وي بيان كرد: در اين مدت دماي هواي اروميه بين 2 و 17 درجه سانتي گراد و هواي مهاباد نيز بين 6 و 17 درجه سانتي گراد بالاي صفر در نوسان بود.
به گزارش ايرنا آذربايجان غربي در منطقه اي كوهستاني واقع شده و ميانگين بارندگي سالانه آن حدود 340 ميلي متر است؛ بارش ها در اين استان از آبان ماه شروع مي شود و تا اوايل خرداد هر سال ادامه مي يابد.
3020/6185/3072