۲۹ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۸
کد خبر: 83283347
۰ نفر
نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي مقتدر و صلح طلب هستند

كرمان - ايرنا - استاندار كرمان از نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران به عنوان نيروهايي مقتدر و صلح طلب ياد كرد و گفت: ارتش استوار، سپاه پايدار و بسيج، همه نيروهاي مسلح كشور در خط رهبري و در پي ايجاد آرامش براي مردم خود و مردم منطقه هستند.

به گزارش ايرنا، محمدجواد فدائي روز پنجشنبه در آئين رژه نيروهاي مسلح مستقر در كرمان به مناسبت 29 فروردين روز ارتش جمهوري اسلامي، هدف اصلي نيروهاي مسلح را ايجاد صلح و آرامش و دفاع از مظلومان دانست و افزود: حمله به مظلومان براي كسي به افتخار نمي آورد و حمله به مردم ننگ را براي حمله كنندگان به دنبال خواهد داشت.
وي با تاكيد بر اينكه دكترين جمهوري اسلامي، دكترين بازدارندگي براي استقرار صلح و امنيت در كشور و در كشورهاي منطقه است گفت: نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي در سايه خودباوري، خود اتكايي و نوآوري، بزرگترين نيروي مقتدر مسلح در منطقه هستند.
وي اظهار داشت: نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي به رغم قدرت تابع قانون هستند زيرا ملت بزرگ ايران اهل تجاوز نيست و البته هيچگاه هيچ تجاوزي را نيز نخواهد پذيرفت.
استاندار كرمان گفت: ملت بزرگ ايران اسلامي راه توسعه خود را ادامه مي دهد و هدف دلاوران و اميران نظامي ما در كنار دلاورمردان عرصه ديپلماسي، صلح، امنيت و كمك به مظلومان كشور و منطقه است.
فدائي به چهار ويژگي بارز نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران اشاره و بيان كرد: همراهي با انقلاب اسلامي و ملت، اطاعت از امام و رهبري، اقتدار براي ايجاد آرامش و صلح طلبي از مهمترين ويژگي هاي نيروهاي مسلح كشور به شمار مي رود.
وي خاطرنشان كرد: ارتش جمهوري اسلامي از آستانه روزهاي پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون در تمام صحنه هاي مهم، پيوند خود با ملت را حفظ كرده و فداكاري خود در برابر ارزش هاي بزرگ اسلاميت، ايرانيت و جمهوريت را نيز به خوبي نشان داده است.
استاندار كرمان بيان كرد: آن روز كه در آستانه پيروزي انقلاب اسلامي ايران بوديم اگر ارتش پاسخ مناسب را به امام راحل (ره) نداده بود، شايد انقلاب به پيروزي نمي رسيد و اين نيروي جان بركف پس از پيروزي انقلاب نيز براي دفاع از انقلاب در صحنه حضور داشت.
فدائي گفت: جايگاه تمام كساني را كه براي دفاع از كشور ايستادگي كرده و مي كنند، به شهادت رسيدند همه دلاورمردان و خانواده هاي آنها و همه عزيزاني كه در راه دفاع مقدس فداكاري كردند را ارج مي نهيم.
وي افزود: هر جا امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي دستور و فرماني دادند و مسيري را انتخاب كردند، ارتش در خط مقدم اطاعت بود و آنگاه كه امام خميني در وصيت نامه خود تاكيد كردند كه نيروي هاي مسلح در احزاب، گروه ها و جناح هاي سياسي وارد نشوند، ارتش امتحان بسيار خوبي را در تاريخ انقلاب نشان داد.
وي تاكيد كرد: ارتش جمهوري اسلامي، مظهر اقتدار ملي، نظم و انضباط، مدنيت، اسلاميت سلامت اداري، سلامت اقتصادي، فراجناحي بودن، فراحزبي بودن، اسلامي بودن، ديني بودن و ملي بودن است.
استاندار كرمان ادامه داد: امروز ارتش مايه آرامش ملت و مايه آرامش ملت هاي منطقه است و دلاوران نيروي دريايي ارتش از خليج فارس تا خليج عدن از درياي عمان تا درياي مديترانه در آبهاي آزاد با پرچم ايران اسلامي مقتدرانه حضور دارند.
استاندار كرمان با اشاره به اينكه مهمترين وظيفه ما افزايش انگيزه و روحيه در فرد فرد نيروهاي مسلح است، تاكيد كرد: اميد به نصرت الهي، حميت و دلبستگي ملي، آمادگي رواني براي مقابله با دشمن، احساس ارزشمندي، روحيه دشمن ستيزي، اميد به پيروزي و فعال نگه داشتن نيروها و حفظ آمادگي ها از عوامل افزايش انگيزه نيروهاي مسلح به شمار مي رود.
وي با تاكيد بر اينكه نيروهاي مسلح ما اعتقاد دارند كه در نهايت آنچه موجب پيروزي مي شود، نصرت الهي است، گفت: نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي با علاقه و عشق به وطن اسلامي راه دفاع از ميهن اسلامي را انتخاب كرده اند.
استاندار كرمان با اشاره به اين مطلب كه نيروهاي مسلح براي همه ما ارزشمند هستند و اين احساس بايد به آنها منتقل شود، افزود: در حال حاضر ستيز و مبارزه با دشمن به عنوان يك اصل بايد به صورت يك روحيه درآيد.
3029/7440

سرخط اخبار استان‌ها