32 هزار فقره تسهیلات به استان های سیل زده پرداخت می شود

ایلام - ایرنا - معاون تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه متعهد شده 32 هزار فقره تسهیلات به استان های سیل زده در كشور با بهره كم پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا، محمد جعفر كبیری روز پنجشنبه در دیدار با استاندار ایلام اظهار داشت: این تسهیلات از چهار هزار فقره آغاز شده و در تلاشیم تمامی سیل زدگان در اسرع وقت از این تسهیلات بهره مند شوند.
وی افزود: در قالب طرح امید تا سقف 500 میلیون ریال برای تأمین لوازم خانگی در اختیار سیل زدگان قرار می‌گیرد و هر فردی كه درخواست بدهد، می‌تواند از این وام استفاده كند.
معاون وزیر تعاون ، كار و رفاه اجتماعی یادآور شد: نرخ این تسهیلات از نرخ بازار كمتر است و اگر در روزهای آینده تسهیلات ارزان قیمت از سوی دولت اختصاص یابد نرخ این وام را كاهش می‌دهیم.
كبیری تاكید كرد: به طور طبیعی بحران‌ها چند مرحله دارند كه بعد از گذشتن از مرحله بحران و عبور از مشكلات، بحث احیای اشتغال از دست رفته و تأمین معیشت پایدار آسیب دیدگان مطرح است و وزارت كار از همان مرحله اول با تهیه و تأمین بسته‌های غذایی، دارویی و بهداشتی در این حادثه حضور داشت.
وی با بیان اینكه طرح وفاق نیز برای تسهیل خدمت رسانی به سیل زدگان اجرا می شود، گفت: در این طرح تسهیلاتی با اقساط بلند مدت و نرخ چهار درصد كه سقف آن 50 میلیون ریال است در اختیار سیل زدگان قرار میگیرد اما اقساط ماهیانه آن را وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی پرداخت می كند.
معاون تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه ساخت مجدد 150 خانه روستایی سیل زده را متعهد شده است.
به گزارش ایرنا، معاون تعاون، كار و رفاه اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای بازدید از مناطق سیل زده به ایلام سفر كرده است.
7180/6119