ارتش ، مردمي، ولايتمدار، مدافع حريم ولايت و حافظ كشور است

اصفهان – ايرنا – استاندار اصفهان با بيان اينكه ارتش در جهت دفاع از تماميت ارضي گام برمي دارد، گفت: ارتش امروز ولايتمدار، مردمي ، پيشتاز و در دفاع از حريم اهل بيت شهدايي تقديم راه اسلام كرده است.

به گزارش ايرنا، عباس رضايي روز پنجشنبه در آيين گراميداشت روز ارتش در مقابل گلستان شهداي اصفهان با اشاره به فرازي از نهج البلاغه، افزود: از منظر نهج البلاغه ارتش و نيروهاي مسلح در امنيت داخلي و خارجي و حفظ عزت واليان و حكومتداران بسيار موثر است.
وي با بيان اينكه سلامت و امنيت دو ظيفه اصلي همه دولت هاست، اظهارداشت: نيروهاي مسلح اعم از نيروي انتظامي، ارتش و سپاه و ساير نهادها ضامن تحقق امنيت در بعد داخلي و خارجي هستند و همواره از مرز و بوم و كيان و آرمانهاي اين ملت دفاع مي كنند.
استاندار اصفهان با بيان اينكه ارتش تجلي جمال و جلال الهي است، ادامه داد : لطف، مهرباني و مردمداري ارتش نمود تجلي جمال الهي و دشمن ستيزي، قهر با دشمن و دفاع از آرمانهاي انقلاب در برابر يغماگران و ستمگران تجلي جمال الهي نيروهاي مسلح است.
وي خاطرنشان كرد: امروز اگر حادثه سيل و زلزله رخ مي دهد نيروهاي مسلح همگام و جلوتر از همه به حركت در مي آيند و از اين استان نيروهاي سپاه و ارتش در مناطق سيل زده مشغول به خدمت هستند.
رضايي تصريح كرد : البته جهت گيري و سمت گيري ارتش در قبل از انقلاب اسلامي جهت گيري الهي نبوده است و با تدبير امام راحل (ره) اين جهت گيري تغيير كرد و به سمت الهي سوق داده شد.
وي اظهار كرد: ارتش امروز بر عكس ساير ارتش هاي دنيا در جهت منافع ملي ايران قدم برمي دارد و ارتش نظام اسلامي ايران در خدمت آرمانهاي الهي، همراه و همگام با مردم، رهبري نظام اسلامي حركت مي كند و اين افتخار بزرگ براي ما است.
استاندار اصفهان اضافه كرد: ارتش هاي جهان ترسو هستند و به خاطر ترسشان از اين نيروهاي مسلح ايران اسلامي هر روز به بهانه هاي واهي رجزخواني هاي مضحكانه دارند.
وي ادامه داد: دشمن يك روز با تحريم ناجوانمردانه، يك روز با تهديد و يك روز با تهمت به نيروهاي مسلح به ويژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي آنها را تروريست خطاب مي كند و اين نيست مگر اينكه از اين عزيزان به ترس وحشت افتاده اند.
استاندار اصفهان تاكيد كرد: ارتش نظام اسلامي، مردمي، صبور و توانا، پيشرفته، داراي انسجام و وحدت و همدلي با مردم و ساير نيروهاي مسلح است و لذا فرمانده بزرگ ارتش همراهي خود را با ديگر نيروهاي مسلح عنوان مي دارد.
وي توجه به آموزش، نوآوري، به روز رساني تجهيزات، نظم و انضباط، صبور و شكيبايي، بصيرت و هوشياري در همه زمينه ها، اطاعت محض از فرماندهي كل قوا، تلاش در جهت حفظ آرمانها را از ضروريات ارتش و نيروهاي مسلح عنوان كرد و افزود: با بهره گيري از رهنمودهاي رهبري و آموزه هاي ديني و الگوگيري از فرماندهان شهيدي چون صياد شيرازي و ساير فرماندهان بزرگ ارتش مي توان اين مسير همواره رو به رشد را طي كرد.
مراسم روز ارتش 29 فروردين با رژه نيروهاي مسلح در مقابل گلستان شهداي اصفهان برگزار شد.
6026//7134