مردمی بودن از ویژگی های ارتش جمهوری اسلامی است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: مردمی بودن ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از جمله ویژگی هایی است كه آن را از نیروهای نظامی سایر كشورها متمایز می كند.

علیرضا رزم حسینی روز پنحشنبه در مراسم رژه نیروی زمینی ارتش در مشهد افزود: فرماندهی ولی فقیه عالی مقام و ممتاز از دیگر ویژگی های نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران است كه دستورات ایشان نه فقط یك فرمان نظامی بلكه یك تكلیف شرعی و الهی است.
وی اظهار داشت: مكتبی بودن، دفاع برای آرمانهای اسلام و انقلاب و محتوای مكتبی و اسلامی نیز ویژگی دیگر نیروی مسلح و ارتش ایران است.
وی با بیان اینكه ارتش جمهوری اسلامی ایران كارنامه درخشانی در طول چهل سال انقلاب از خود‌ به جا گذاشته است گفت: از جمله این فداكاری ها می توان به كمك رسانی در سیل اخیر استانهای مختلف كشور اشاره كرد كه نیروهای ارتش و سپاه پاسداران در كنار دیگر نیروهای امدادی وارد عمل شدند.
استاندار خراسان رضوی افزود: در همه نقاط دنیا در حوادث طبیعی و پیش بینی نشده فقط سه روز به مردم غذای گرم و امكانات داده می شود اما در ایران اسلامی‌ بیش از بیست روز است كه دولت، ارتش، نیروهای مسلح و امدادی به صورت متحد و منسجم در حال كمك رسانی به هموطنان آسیب دیده هستند.
وی ادامه داد: امروز در خراسان رضوی هم ندای همدلی و همكاری وجود دارد و همه مسئولان برای تعالی استان و ایجاد اشتغال در سایه امنیتی كه نیروهای مسلح ایجاد كرده اند تلاش می كنند.
وی گفت: ظرفیت های اقتصادی خراسان رضوی بسیار زیاد است و نیاز به كارآفرینان و مجاهدان اقتصادی دارد كه این ظرفیت ها را شكوفا كنند.
رزم حسینی افزود: دشمن گمان می كند با تحریم می تواند به كشور ضربه بزند و اگر ما در داخل كشور متحد و منسجم نباشیم و كار اقتصادی نكنیم‌ دشمن در اهداف شوم خود موفق می شود.
وی اظهار داشت: از امكانات و ظرفیت های خراسان رضوی در ایجاد اشتغال و توسعه استان باید به خوبی استفاده كنیم و استان را الگو و نمونه سازیم.
در این مراسم رژه یگانهای پیاده و موتوری نیروهای مسلح خراسان رضوی و فرود چتربازان ارتش به مناسبت گرامیداشت ۲۹ فروردین در بولوار نماز مشهد ‌برگزار شد.
7507 / 6053