روحانی: نیروهای مسلح ما قدرت منطقه است

تهران- ایرنا- رییس جمهوری گفت: نیروهای مسلح ما در برابر متجاوزین ایستادگی می‌كنند قدرت نیروهای مسلح ما قدرت كشورهای منطقه و قدرت دنیای اسلام است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز پنج شنبه در مراسم گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: سردمداران رژیم آمریكا در اوهام خودشان غرق شده اند تردیدی نیست كه امروز نیروهای مسلح ما از هر زمان دیگر قدرتمندترند.
رییس جمهوری ادامه داد : آمریكا عصبانی است از اینكه نقشه ای كه به عنوان نقشه قرن برای این منطقه طراحی كرده بود به دلیل ایستادگی ملت ایران و نیروهای مسلح نمی تواند به پیش ببرد اما راهی كه آمریكا انتخاب كرده راه غلط و اشتباه است.
وی ادامه داد : ارتش جمهوری اسلامی نقش بسیار ارزشمندی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران در روزهای قبل از پیروزی انقلاب و 22 بهمن 57 داشت.
روحانی تصریح كرد : سالروز ارتش جموری اسلامی كه با ایام ولادت مهدی موعود (عج) قرین شده است به همه ملت ایران، نیروهای مسلح ارتش، و فرماندهی معظم كل قوا تبریك و تهنیت می گویم.
رییس جمهوری افزود: ارتش نقش بسیار ارزشمندی در پیروزی انقلاب اسلامی در روزهای قبل از پیروزی انقلاب و 22 بهمن 57 داشت.
روحانی ادامه داد: زمانی كه دولت جاعل زمان فرودگاه های كشور را در اوایل بهمن به روی پرواز انقلاب و بازگشت امام راحل به ایران بست این هوانیروز اصفهان بود كه با همه توان فرودگاه را باز نگه می دارد. و از ورود پرواز انقلاب و بازگشت امام استقبال می كند.
دكتر روحانی ادامه داد: این پرسنل فداكار نیروی هوایی ارتش بودند كه در روزهایی كه امام بزرگوار به ایران بازگشتند و مردم آماده گرفتن آخرین سنگرهای دشمن بودند به پشتوانه انقلاب در كنار مردم و امام راحل ایستادگی كردند و نقش ارزشمند خود را در پیروزی انقلاب ایفا كردند.
وی تصریح كرد: از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، همواره ارتش مورد توجه امام بزرگوارمان قرار داشت. البته قبل از پیروزی انقلاب هم در همان سالهای 42 و 43 وقتی به سخنرانی های امام مراجعه كنید می بینید كه امام برای عزت نیروهای مسلح كشور احترام خاصی قائل و یكی از اهداف انقلاب را عزت نیروهای مسلح می داند.
روحانی یادآور شد: بعد از پیروزی انقلاب و مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین دومین مناسبتی كه بعد از انقلاب به فرمان امام و دستور امام اعلام شد روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در 29 فروردین 1358 بود.
رییس جمهوری اضافه كرد: 40 سال از آن روز می گذرد و در طول این 40 سال همواره ارتش در كنار مردم و برای پاسداری از تمامیت ارضی استقلال كشور، نظام جمهوری اسلامی ایران فداكاری كرده است.
روحانی گفت: امروز هم می بینید كه در حادثه سیل در بسیاری از استان های كشور آنجا كه مردم نیاز به كمك دارند ارتش، سپاه، بسیج، ناجا و همه نیروهای مسلح ما در كنار مردم با مردم مثل افراد عادی این جامعه بدون این كه شانیت مقام و منزلت خود را در نظر بگیرند برای امداد و نجات و اسكان و كمك مردم و بازگشایی راه ها و برای عبور سیلاب ها از همه امكان و توان خود استفاده كردند.
وی خاطرنشان كرد: به نظر من بعد از 30 سال كه از جنگ تحمیلی می گذرد و در آن روزها ارتش و سپاه و بسیج و سایر نیروهای مردمی در كنار یكدیگر از كشور و از ملت و از استقلال و عزت ما به خوبی دفاع كردند، امروز هم روز ظهور و تبلور این هماهنگی و یكپارچگی بین نیروهای مسلح و مردم است.
رییس جمهوری تاكید كرد: فكر نمی كنم در كشوری بتوانیم نمونه این وحدت و اتحاد و پیوند برادری بین نیروهای مسلح و مردم را تا این حد شاهد باشیم، نیروهای مسلح جزو ملت هستند، قدرت خود را از آن حمایت از ملت می دانند و ملت استقلال و عزت خود را در كنار حضور نیروهای مسلح می بیند.
روحانی گفت: من باید از طرف ملت بزرگ ایران در این ایام سختی كه در هفته های گذشته پیش روی مردم بود و هنوز هم در هفته های آینده، مردم مشكلاتی دارند از نیروهای مسلح به خاطر خدمات و ایثارشان ، فداكاری در كمك به مردم نیازمند تشكر و سپاسگزاری كنم و جز این توقعی از نیروهای مسلح نبود.
وی ادامه داد: پیداست روزی كه نیروهای مسلح نیاز به حمایت دارند، همه مردم و نخبگان كنار نیروهای مسلح هستند ، شما در این اعلام زشت دولت فریبكار آمریكا نسبت به تروریست خواندن نیروی فداكار سپاه پاسداران دیدید كه همه مردم یكپارچه كنار سپاه بودند و كنار سپاه خواهند بود به همان دلیل كه سپاه همواره كنار مردم بوده و كنار مردم برای همیشه خواهد ماند.
روحانی گفت: این كه دشمنان فكر می كنند سپاه پاسداران بخشی از نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران صرفا هستند اشتباه می كنند سپاه در سراسر كشور در همه صحنه های ملی و خدماتی حضور دارد و مردم سپاه را از خود و از آن خود می دانند.
وی تاكید كرد: توهین به سپاه توهین به نیروهای مسلح و توهین به ملت بزرگ ایران است.
روحانی ادامه داد: در مقطع تاریخی حساسی كه امروز قرارگرفته ایم جایگاه نیروهای مسلح از هر زمان دیگر بارز تر است. امروز روزی است كه قدرت های بزرگ و به ویژه آمریكا و صهیونیست در این منطقه نمی خواهند ثبات، امنیت، یكپارچكی، برادری، حفاظت از منافع ملی وجود داشته باشد به همین دلیل می بینید گاهی مداخله مستقیم نظامی در كشورهای منطقه دارند.
وی یادآور شد: از 18 سال پیش تاكنون جنایاتی كه ارتش آمریكا در این منطقه از افغانستان تا عراق ، سوریه، یمن، و دیگر كشورها انجام داد، جز نكبت، بدبختی، ویرانی ، آدمكشی چیزی برای این منطقه به ارمغان نیاورده است.
رییس جمهوری گفت: در دورانی كه آمریكا تصمیم گرفت از قدرت نیابتی خود یعنی از تروریست ها استفاده كند و خود در كنار نظاره گر باشد و آنها را از لحاظ تسلیحات و از لحاظ پشتیبانی هوایی حمایت كند آن قدرتی كه توانست نقش شوم آمریكا را در این منطقه بهم بزند و این نقش را نقش بر آب كند نیروهای مسلح ایران، ملت های منطقه و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
وی افزود: آمریكا از ملت ایران به خاطر 40 سال ایستادگی، از نیروهای مسلح ایران به خاطر ایستادگی در برابر توطئه ها، آمریكا از سپاه پاسداران، حزب الله لبنان، حشدالعشبی، نیروهای مردمی یمن و از همه نیروهای مردمی منطقه عصبانی است.
رییس جمهوری گفت: آمریكا با هر قدرتی كه تسلیم او نباشند و تحت سیطره و فرمان او نباشند از آنها عصبانی است مخصوصا نیروهایی كه نگذارند آمریكا به اهداف خود دست یابد.
وی افزود: آمریكایی ها و اذنابشان در منطقه و رژیم صهیونیستی فكر نمی كردند كه ملت های منطقه با كمك ملت ایران و نیروهای مسلح ایران و سپاه پاسداران بتوانند همه نیروهای نیابتی آنها كه تروریست ها بودند در منطقه خاورمیانه آنها را مضمحل كنند.
رییس جمهوری ادامه داد: آسمان ایران امروز ما در سایه قرارگاه پدافند هوایی از هر زمان دیگر امن تر است. دریاهای كشور و آب های همجوارمان در سایه حضور نیروی دریایی سپاه و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از هر زمان دیگری امن تر است.
وی گفت: حضور نیروهای مردمی منطقه در كنار حمایت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از هر زمان دیگر قدرتمندترند. آمریكا قدرت منطقه ما را نمی خواهد، قدرت ایران را نمی‌خواهد، قدرت نیروهای مسلح ما را نمی خواهد، امنیت و ثبات منطقه را نمی‌خواهد و آنچه هدف ماست ثبات و امنیت منطقه، استقلال كشورهای منطقه ای و پایان تروریزم و فعالیت آنها در این منطقه است.
وی بیان كرد: ما امروز می بینیم یكی از افتخارات نیروهای مسلح ما مبارزه با تروریزم است، به ویژه سپاه پاسداران در این زمینه قدم های بسیار بلندی برداشته است. هیچ كس تردید ندارد كه تروریزم در ایران ، عراق، افغانستان، لبنان، سوریه اگر امروز دست هایشان هر روز بسته تر از دیروز می شود در سایه تلاش ارتش و سپاه جمهوری اسلامی ایران، به دلیل خواست دولت‌های منطقه از آنها برای حمایت است.
دكتر روحانی اضافه كرد: ‌در اینجا تشكر و سپاسگزاری می كنم از ارتش جمهوری اسلامی ایران كه امروز 29 فروردین رژه برخی از استان‌ها و شهرستان‌ها را به دلیل سیل و خدمت به مردم تبدیل به رژه خدمت نیروهای مسلح كرد و این برای ما بسیار ارزشمند است.
رییس جمهوری اضافه كرد: مردم منطقه، كشورهای همسایه، ملت‌های مسلمان، نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه در برابر شما و در برابر منافع ملی شما نیست.
روحانی افزود: ما در این منطقه اگر امروز مشكلی داریم ریشه این مشكلات یا از صهیونیزم یا استكبار آمریكاست. ملت‌های منطقه قرن ها با هم زندگی كرده اند با هم مشكلی نداشته اند، برادرانه با هم زندگی كردند حق همسایگی را محفوظ داشتند حسن همجواری داشته اند اگر مشكلی هست از سوی دیگران است.
رییس جمهوری تصریح كرد: بیایید در كنار هم باشیم با هم باشیم و منطقه را از متجاوزین پاك كنیم صهیونیزم كه در طول هفتاد سال مشغول جنایت در این منطقه است را به عقب برانیم و ملت فلسطین و ملت‌های بزرگ منطقه را به حق تاریخی خودشان با كمك همدیگر و با برادری یكدیگر برسانیم كه قطعاً در این راه پیروزی نهایی از آن حق خواهد بود.
**9121**3061**3070**1058