فرمانده سپاه دامغان: 150 پاسدار و بسيجي به پلدختر اعزام شدند

سمنان- ايرنا- فرمانده سپاه دامغان گفت: 150 بسيجي، پاسدار و دانشجوي دامغاني، از ابتداي وقوع سيلاب تا كنون براي كمك رساني به شهرستان سيل زده پلدختر اعزام شدند.

سرهنگ محمد خوشقدم روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا، افزود: اعزام نيروهاي بسيجي و پاسدار در 2 مرحله انجام شد كه در مرحله اول 80 نفر از 17 تا 22 فروردين 98 طي يك هفته به اقدامات جهادي در شهرستان پلدختر پرداختند.
فرمانده سپاه ناحيه دامغان اضافه كرد: 70 نيروي بسيجي از جهادگران دانشجو و پاسداران، روز 24 فروردين در قالب كاروان دوم به اين منطقه اعزام و تا 31 فروردين به فعاليت مي پردازند.
خوشقدم تصريح كرد: انجام اقدامات عمراني، خالي كردن گل و لاي از منازل و خيابان ها از فعاليت هاي اصلي نيروهاي بسيج در پلدختر است.
وي خاطر نشان كرد: شدت سيلاب در اين شهرستان به حدي است كه ارتفاع آب تا 2.5 متر و ميزان حجم گل و لاي منازل تا ارتفاع 1.5 متر قابل مشاهده است.
خوشقدم اظهار داشت: موكب دامغان براي طبخ و توزيع غذاي گرم از روز جمعه 30 فروردين به پلدختر اعزام مي شود و به مدت 10 روز و روزانه چهار هزار و 500 وعده غذايي بين سيل زدگان توزيع مي كند.
وي با بيان اينكه كاروان سوم جهادگران بسيجي از دامغان روز يكشنبه، يكم ارديبهشت به پلدختر اعزام مي شود، افزود: تاكنون چهار كاميون تجهيزات و وسايل اهدايي مردم به استان گلستان و 6 كاميون به استان لرستان به ارزش چهار ميليارد و 600 ميليون ريال ارسال شده است.
فرمانده سپاه ناحيه دامغان گفت: سيل زدگان كشور بدون شك منتظر كمك هاي مردم هستند و اميدواريم مشكلات ناشي از سيلاب به زودي رفع شود و زندگي عادي براي هموطنان در استان هاي سيل زده جريان پيدا كند.
به گزارش ايرنا، در حال حاضر 30 هزار بسيجي سازمان يافته در قالب 18 قشر و 105 پايگاه بسيج در شهرستان فعاليت دارند.
9856/6103