۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۰
کد خبر 83283029
۰ نفر
افشای نقش آمریكا در قاچاق مواد مخدر

تهران- ایرنا- شبكه سی ان ان افشا كرد، دولت آمریكا برغم اعمال تحریم نفتی علیه ونزوئلا اما همچنان بزرگترین خریدار مواد مخدر این كشور است.

براساس گزارش این شبكه آمریكایی، دولت آمریكا اگرچه سخت ترین تحریم ها علیه نفت ونزوئلا را در یك ماه اخیر اعمال كرده است، اما از طرف دیگر همچنان بیشترین حجم مواد مخدر از جمله كوكائین كشورهای كلومبیا و ونزوئلا به آمریكا منتقل می شود.
آمریكا بزرگترین كشور مصرف كننده مواد مخدر كوكائین در جهان است كه بیشترین حجم این مواد از كشورهای كلومبیا، كارائیب و ونزوئلا به آمریكا منتقل می شود.
به گفته گزارش تحقیقاتی سی ان ان، هواپیماهای محموله مواد مخدر از ونزوئلا در هفته ای دو پرواز به آمریكا در سال 2017 هم اكنون به یك پرواز در هر روز در سال 2019 تبدیل شده است.
كاخ سفید برای اولین بار در اوایل سال 2017 دولت «نیكولاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا را مورد تحریم قرار داد.
شبكه سی ان ان در ادامه می نویسد، براساس بررسی های صورت گرفته مقامات دولت آمریكا به خوبی از مجاری و حجم قاچاق مواد مخدر ونزوئلا به داخل كشور آگاه هستند و در حقیقت این روند با مجوز آنان صورت می گیرد.
ونزوئلا از روز 28 ژانویه (8 بهمن ماه) كه «خوان گوایدو» رئیس مجلس ملی این كشور در خیابان های كاراكاس خود را رئیس جمهور قانونی خواند، دچار بحران داخلی و بین المللی شده است.
آمریكا بلافاصله گوایدو را به عنوان رئیس دولت موقت این كشور به رسمیت شناخت و خواستار كناره گیری مادورو از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.
برخی كشورهای اروپایی و متحدان آمریكا در آمریكای جنوبی و شرق آسیا همگام با واشنگتن خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در ونزوئلا شدند.
شبس**9473**1859