تاتنهام با حذف منچستر سیتی راهی مرحله نیمه نهایی شد

تهران- ایرنا- تیم تاتنهام به رغم شكست 4 بر 3 در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا برابر منچسترسیتی راهی مرحله نیمه نهایی این رقابت ها شد.

به گزارش ایرنا؛ شاگردان « پوچتینو» بامداد پنجشنبه در دیداری تماشایی كه در ورزشگاه اتحاد برگزار شد، مغلوب شاگردان « پپ گواردیولا» شدند اما به توجه به گل زده در خانه حریف به دور بعدی این رقابت ها صعود كردند.
دیدار رفت دو تیم با نتیجه یك بر صفر به سود تیم تاتنهام تمام شده بود .
« رحیم استرلینگ» در دقایق 4 و 21 ،« برناردو سیلوا» در دقیقه 11 و « آگوئرو» در دقیقه 59 برای تیم منچسترسیتی گلزنی كردند.
« هونگ مین سون » نیز در دقایق 7 و 10 و « یورنته» در دقیقه 74 برای تیم تاتنهام گلزنی كردند و صعود تیم خود به مرحله بعدی این مسابقات را رقم زدند.
دیدار تماشایی و مهیج منچسترسیتی و تاتنهام از دور برگشت مرحله یك چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ساعت 23:30 در شهر منچستر برگزار شد.
ادرسون، واكر، كمپانی، لاپورته، مندی، دی بروینه، گوندوغان، داوید سیلوا، برناردو سیلوا، آگوئروو استرلینگ با تصمیم «پپ گواردیولا» از ابتدا در تركیب منچسترسیتی برابر تاتنهام قرار گرفتند.
این درحالی است كه « مائوریتسیو پوچتینو» در غیاب «هری كین » مهاجم اول تیمش از تركیب لوریس، تریپیر، آلدروایرد، فرتونگن، رز، وانیاما، سیسوكو، دله آلی، اریكسن،- لوكاس مورا و سون هیونگ مین برابر منچسترسیتی استفاده كرد.
نیمه نخست با شروع توفانی تیم منچسترسیتی آغاز و آنان خیلی زود و در دقیقه 4 به گل رسیدند و نتیجه دو بازی رفت و برگشت را مساوی كردند.
اما این گل زیاد هم دوام نیاورد و سون بازیكن ملی پوش كره جنوبی تاتنهام در دقایق 7 و 10 و به دنبال 2 اشتباه مهلك مدافعان میانی تیم منچسترسیتی برای تیمش گلزنی و آنان را به بازی برگرداند.
البته شادمانی بازیكنان حریف نیز یك دقیقه دوام داشت چرا كه شاگردان گواردیولا كه شكست آن هم تا دقیقه 10 را باور نداشتند خیلی زود به خودشان آمدند و در دقیقه 11 بازی را به تساوی كشاندند.
در ادامه بازیكنان این تیم كنترل بازی در اختیار خود گرفتند و به دنبال حملات پیاپی در دقیقه 21 یك بار دیگر به گل رسیدند و با نتیجه 3 بر 2 از حریف خود پیش افتادند.
روند تهاجمی منچسترسیتی در ادامه این بازی ادامه یافت اما تلاش آنان برای به ثمر رساندن گل های بیشتر بی نتیجه ماند.
بازیكنان تیم منچسترسیتی در دقایق ابتدایی نیمه دوم بازهم با در اختیار داشتن توپ و میدان تیم برتر میدان بودند و موقعیت هایی نیز برای گلزنی بدست آوردند اما این فرصت ها هیچ كدام نتیجه نداشت.
در دقیقه 53 « دی بروینه » در موقعیت گلزنی قرارگرفت اما شوت زیبای این بازیكن را « هوگو لوریس» سنگربان تاتنهام دفع و مانع از گلزنی هافبك بلژیكی منچستر سیتی شد.
در دقیقه 57 « یورنته» بازیكن تاتنهام در موقعیت مناسب گلزنی بود اما ضربه سر این بازیكن را «ادرسون » مهار كرد.
در دقیقه 59 « دی بروینه» با ارسال پاسی زیبا « آگوئرو» را در محوطه جریمه تاتنهام در موقعیت گلزنی قرار داد و شوت زیبای این بازیكن وارد دروازه اسپرزها شد و با این گل نتیجه بازی 4 بر 2 شد.
بازی تماشایی دو تیم همچنان با برتری تیم منچسترسیتی دنبال می شد كه در دقیقه 74 بازیكنان تاتنهام دریك ضد حمله تند و سریع صاحب كرنر شدند و توپ ارسالی با برخورد به بدن « یورنته » وارد دروازه منچستر سیتی شد.
بدنبال این اتفاق كادرفنی و بازیكنان تیم منچسترسیتی تقاضای باز بینی این صحنه را كردند ، آنان معتقد بودند توپ به دستان یورنته برخورده كرده است كه « جونیت چاكر» داور این بازی با استفاده از VAR كمك داور ویدیویی این گل را خطا ندانست و آن را پذیرفت.
بازیكنان منچسترسیتی كه با كسب برتری 4 بر 3 از گردونه این رقابت ها حذف شده بودند به بازی سرعت دادند و درحالیكه بازی در وقت های اضافه نیمه دوم و در دقیقه 3+90 درجریان بود یك بار دیگر توسط استرلینگ موفق به گلزنی شدند و یك بار دیگر شادمانی به اردوی این تیم بازگشت.
اما چاكر با باز بینی این صحنه گل را نپذیرفت تا تیم تاتنهام راهی مرحله نیمه نهایی این رقابت ها شود.
چاكر داور سرشناس تركیه ای كه قضاوت این دیدار را برعهده داشت به «دنی رز» ، « سیسسوكو» و هیونگ مین بازیكنان تیم تاتنهام كارت زرد نشان داد و آنان را جریمه كرد.
در دیگر دیدار همزمان تیم پورتو در ورزشگاه « دراگو » میزبان لیورپول بود و با نتیجه 4 بریك مقابل این تیم شكست خورد.
در این دیدار برای تیم لیورپول « سادویو مانه» ، « محمد صلاح » ،« روبرتو فیرمینو» و « فن دایك» گلزنی كردند.
تنها گل تیم پورتو در این دیدار را « ادر میلیتائو» هافبك برزیلی پورتو درون دروازه حریف جای داد و ترتیب تیم لیورپول كه در دیدار رفت با نتیجه 2 بر صفر برابر پورتو به پیروزی رسیده بود در مجموع 2 دیدار رفت و برگشت با نتیجه 6 بر یك نماینده پرتغال را ازگردونه این رقابت ها حذف و راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد.
پیش از این و در شب نخست برگزاری رقابت های دور برگشت مرحله یك چهارم نهایی این رقابت ها، شاگردان « ارنستو والورده» در تیم بارسلونا با برتری 3 بر صفر شاگردان « اوله گنار سولسشیر» را از پیش رو برداشتند و با حذف این تیم به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها راه یافتند.
تیم آژاكس نیز با برتری 2 بر یك برابر یوونتوس به مرحله نیمه نهایی این مسابقات صعود كرد.
تیم لیورپول در نیمه نهایی با تیم بارسلونا و تاتنهام با تیم آژاكس بازی خواهند كرد.
شبس*ورزشی **9144 *1917